Aktuality

1júla

Loptová show

Autor: p. uč. Koščová, Mrázová
Zumba
Gúľam, hádžem driblujem, s loptou si ja rozumiem.
S loptou sa rád zabávam, keď sa s loptou zahrať mám.Šport je neoddeliteľnou súčasťou detského sveta. Každodenný pohyb nám pomáha budovať vytrvalosť, silu, tímového ducha, zlepšuje našu kondíciu, učí nás zodpovednosti ale aj rešpektu, či empatii. Motivuje nás a je dokonca skvelým prostriedkom psychohygieny.
V našej materskej škole športujeme radi a nebolo tomu inak tento mesiac. Okrem každodenného pobytu vonku sme v júni zažili loptovú show. Deti zo 4. triedy nám zarecitovali a zarepovali báseň o stratenej lopte a následne sa všetky triedy zapojili do akcie. Deti si podávali, hádzali, gúľali loptu, triafali do terča, prehadzovali. Súťažili skupinovo, v družstvách ale aj jednotlivo. Pani učiteľky im pripravili rôzne aktivity a my sme si to všetci užili.


Fotografie

24júna

Voľné pracovné miesto

Autor: PaedDr. Valéria Volková - riaditeľka školy
Voľné pracovné miestoRiaditeľstvo MŠ Jurkovičova vypisuje výberové konanie na pozíciu Učiteľ/Učiteľka materskej školy. Bližšie informácie nájdete kliknutím na tento odkaz - Súbor PDF - dokument PDF.

23júna

Zumba

Autor: p. učiteľky zo 6.triedy
ZumbaTanec je najkrajším výrazovým prostriedkom, ktorým môžeme komunikovať s deťmi bez slov. Tancom u nich rozvíjame pohybové schopnosti a rytmizáciu pohybov. Naše detičky tanec milujú a preto sme im vyčarili úsmev na tvári skvelou ZUMBOU.


Fotografie

23júna

Olympijský deň Hravo-zdravo

Autor: p. uč. Valika (3.trieda)
Olympijský deň Hravo-zdravo
Behaj, skáč a lez, veď všetko dokážeš,
tak ukáž, že to vieš, cvičiť s nami smieš....Tieto slová z našej škôlkarskej hymny vystihujú športovú atmosféru v našej Materskej škole počas Olympijského dňa Hravo–Zdravo. Deti sa najskôr oboznámili so symbolmi OH, s rôznymi športmi a následne ich rôznymi výtvarnými technikami znázornili. Vyzbrojení vedomosťami a motiváciou k športovaniu mohol nadísť dlho očakávaný deň.
V úvodnom ceremoniáli zaznela olympijská hymna, za zvukov ktorej vlajkonosiči priniesli olympijskú vlajku a pochodeň. Nasledoval príhovor pani riaditeľky PaedDr. Valérie Volkovej. Privítali sme reprezentantov z Karate klubu Junior Prešov: Luciu Kokočák, ktorá je trénerkou a jej zverencov, Soňu Bžochovú, ktorá má 3. miesto z Majstrovstiev SR a 9. miesto na Karate Premier Lauge a Sofiu Haleckú, ktorá je Majsterka SR. a Majsterka Európy. Pozvanie prijal aj zástupca hokeja Vladimír Mihálik, hral za Tampu Bay v NHL, zúčastnil na troch MS ,hral za Poprad a Slovan Bratislava v KHL, s Banskou Bystricou získal tri tituly majstra Slovenska, bol kapitánom v Michalovciach. Potom sa presunul do Košíc aneskôr do Prešova. Futbalista Jozef Dolný začínal v Tatrane Prešov pôsobil v kluboch FK Dukla Banská Bystrica, FK Senica, MFK Skalica, vyskúšal si však aj zahraničné kluby v Poľsku či Severnom Írsku. V súčasnosti hrá za Tatran Prešov. V roku 2022 bol vyhlásený za najlepšieho športovca mesta Prešov, a volejbalista Erik Gulak hrá za VK Mirad, a je reprezentant Slovenska. Títo významní športovci prišli podporiť našich malých športovcov. Po zložení sľubu a kultúrnom programe sa všetkých 260 detí rozišlo na jednotlivé stanovištia a s nadšením sa pustili do športovania v duchu fair play. Zaujímavé disciplíny, ktoré pre ne pripravili p. učiteľky boli skúškou odvahy, obratnosti a zručnosti: skok do diaľky z miesta, jazda s fúrikom, chôdza s klaunovským klobúkom na hlave, hod šípky do obrieho terča, preliezanie strachového vreca, beh cez prekážky, prechod cez kruhy a chôdza po lane, hod do kruhu, tieto športové disciplíny absolvovali 2- 4ročné deti.
Pre 5-6 ročné deti p. učiteľky pripravili: hod loptičkou do diaľky, slalom na podlahovom surfe, slalom na kolobežke, slalomový beh na 20m.
Počas športového zápolenia nemohla chýbať ani veselá športová hudba, ktorá dotvárala radostnú atmosféru. Po športových výkonoch nasledovalo dekorovanie všetkých detí medailami a odovzdanie diplomov. Avšak najlepší športovci jednotlivých disciplín 5-6 ročných detí boli dekorovaní medailami, diplomami a cenami na stupňoch pre víťazov. Ukončenie olympijského dňa sprevádzalo vypustenie balónov a konfiet športovcami , veľkým potleskom detí a záverečným ceremoniálom.
Verím , že najlepšou cestou výchovy k športu je aj prezentácia športových vzorov za čo sa chcem aj touto cestou poďakovať pozvaným športovcom za účasť. Prajem všetkým deťom, aby svoju radosť zo športu si udržali aj do ďalších rokov.

Hod loptičkou do diaľky:
1. m: Sebastien Paulovský
2. m: Eduart Berta
3. m: Michaela Kravcová

Slalomový beh na 20m:
1.m: Matúš Ondrej
2.m: Filip Bella
3.m: Eliška Štábel

Slalom na kolobežke:
1. m: Oliver Duplinský
2. m: Timotej Berdis
3. m: Eva Priščaková

Slalom na podlahovom surfe:
1. m: Matúš Imrich
2. m: Kiara Kmecová
3. m:Lýdia Kustrová

Fotografie

16júna

Motýle

Autor: p. uč. Milka Cervová a Veronika Pacherová (9.trieda)
Motýle
Odtrhol som kvetinu a ona mi zvädla. Chytil som motýľa, zomrel mi v dlani.
Až potom som pochopil, že krásy sa treba dotýkať srdcom. (John Lennon)Starostlivosť, opatera a neha. S týmito slovami sa deti z 9. triedy oboznámili počas pobytu motýlej farmy vo svojej triede. Pozorovali proces tvorenia motýľov. Od malých húseničiek, zakuklenia až po zrodenie nového života – motýľa. Po načerpaní potrebných síl boli motýle vypustené do voľnej prírody, aby mohli tak, ako naše deti, objavovať krásy okolitého sveta.


Fotografie

16júna

Kriedová rozprávka

Autor: p. uč. Katka Galmišová (7.trieda)
Kriedová rozprávkaDievčatká Dorka a Timka zo 7. triedy sa spolu s deťmi z iných prešovských materských škôl zúčastnili výtvarného podujatia „Kriedová rozprávka“, ktoré sa konalo dňa 24. 5.2024 v areáli MŠ Československej armády, ktorá bola zároveň aj jeho organizátorom. Deti svoje výtvarné zručnosti predviedli kresbou farebnými kriedami na kartón na tému „Cirkus“. Stvárňovali dojmy z osobnej návštevy alebo prečítanej rozprávky k danej téme. Za svoju snahu boli odmenené výtvarnými potrebami a dobrou náladou. Výtvarné práce detí sú vystavené v areáli MŠ Čsl. armády a sú prístupné verejnosti.


Fotografie

2júna

Škôlka skáče škôlku

Autor: p. uč. Iveta a Ľubica (11.trieda)
Jurmak na JurkovičkeKaždé ráno chodíme si do malého domčeka. Niekto býva blízučko a niekto ide z ďaleka. Môže fúkať zimný vietor, my sa stále tešíme, každý deň sa v našej škôlke niečo nové učíme.
Áno! Je to tak. V tom "malom domčeku" teda v našej materskej škole sa dejú veci. Spievame, kreslíme, cvičíme, tancujeme, počúvame rozprávky, šantíme a skáčeme. Stalo sa, že v jeden deň sme skákali všetci. Všetky deti a dokonca aj pani učiteľky. Ako je to možné? Nuž pre všetky športu chtivé deti, sme už tradične pripravili školskú akciu "Škôlka skáče škôlku". Na chodníku sa zaskveli novovyfarbené "škôlky" v tvare slimáka, šaša, rakety, kvetinky, stonožky, motýľa... A potom sme už len skákali, skákali, skákali. Diplom za výkon si zaslúžila každá trieda. Sladkú odmenu každý "skokan".
A farebné kriedy na kreslenie tiež potešili malých skokanov.
Dovidenia nabudúce. Skoku zdar!!!


Fotografie

2júna

Lesnícke slávnosti

Autor: deti a p. uč. z 1.,3.,4.,5.,6. A 12.triedy
Jurmak na Jurkovičke"Hurá, ide sa na výlet," radovali sa deti v MŠ Jurkovičova, lebo lesníci zo Strednej lesníckej školy v Prešove, nás pozvali na Lesnícke dni. Len čo sme prišli na miesto, práve doznievali tóny halali, ktoré vyludzovali budúci lesníci na lesných rohoch. Keď sme sa lepšie rozhliadli po celom ihrisku sa týčili veľké stany, v ktorých už na nás čakali lesníci, aby nás naučili, čo všetko skrýva les. Vydali sme sa teda po lesnom chodníčku, a veru bolo na čo pozerať:

- ako sa sadia mladé stromčeky a ako sa chránia
- ako sa pília stromy, ako sa merajú a značkujú
- ako si žijú včielky v úli
- aké dravce lietajú v noci

Spoznali sme rôzne sovy, ale deťom sa páčila tá najmenšia sovička "Kuvik plačlivý". Niekedy sa nám priplietol pod nohy malý jazvečík alebo farbiar. Od toľkého putovania za lesnými tajomstvami nám poriadne vyhladlo. Samozrejme, že sme všetky dobroty, ktoré nám mamky nachystali, s chuťou zjedli. Toto všetko, aj všeličo iné, čo sme tam zažili, si môžete pozrieť v našej fotogalérii.
A to je koniec výletu...

Fotografie

31mája

OZNAM - Rozhodnutia o prijatí/neprijatí

Autor: PaedDr. Valéria Volková - riaditeľka školy
OZNAM - Rozhodnutia o prijatí/neprijatíVážení rodičia!

Rozhodnutia o prijatí/neprijatí Vášho dieťaťa do materskej školy na školský rok 2024/2025 budeme vydávať proti podpisu v riaditeľni školy nasledovne:

PONDELOK – 03.06.2024 od 7:00 hod. do 15:00 hod.
UTOROK – 04.06.2024 od 7:00 hod. do 16:30 hod.
STREDA – 05.06.2024 od 7:00 hod. do 15:00 hod.
26mája

Jurmak na Jurkovičke

Autor: PaedDr. Valéria Volková - riaditeľka školy
Jurmak na Jurkovičke
Ej, doľina, doľina, na doľiňe verbina,
Jurkovička sebe žije jak jedna rodzina...22. mája 2024 sa v areáli našej materskej školy konala už po ôsmykrát nádherná akcia pod názvom - Jurmak na Jurkovičke. V tento deň sa náš školský dvor zaplnil stánkami s vlastnoručne vyrobenými výrobkami od výmyslu sveta. Zaujímavé vrecúška s ľudovým motívom, voňavé mydlá, skákacie loptičky, zdobené dózy, kľúčenky, záložky, tričká, detské stoličky, medovníčky, ozdoby do vlasov, voňavý medík, levanduľové výrobky a mnoho ďalších drobností, ktoré ulahodili očiam a pohladili dušu. To všetko vyrábali šikovné p. učiteľky s deťmi. Samozrejme, že nechýbala voňavá klobáska z grilu, ktorú nám zasponzoroval pán Džubakovský a ugrilovať nám ju prišiel pán Orečný so svojím pomocníkom. Šikovné tety kuchárky sa postarali o to, aby pripravili chutné pečené buchty zo školskej jedálne. Pochutiť ste si mohli na všelijakých cukrovinkách, zmrzline, pukancoch či cukrovej vate. Deti so záujmom sledovali šikovné ruky Šaša-Jaša, ktorý im na počkanie tvaroval rôzne zvieratká z balóna.
Pestrým programom sme do areálu MŠ prilákali nielen našich rodičov a deti, ale tiež širokú verejnosť, teda "ľudzi z calej okoľici". Čo tam mohli vidieť? Hneď v úvode moderátorka celej akcie, p. učiteľka Megi Michálková, privítala deti zo školského súboru Čerešenka (boli to deti z 1.triedy), pod vedením p. uč. Ľubky Damankošovej a Vanessky Ředinovej. Predstavili sa nám s pásmom pod názvom „Na huši“. V krásnej postupnosti pokračovali deti zo ZŠ na Šrobárovej ulici z DFS Fijalečka, pod vedením p. učiteľky Katky Nográdyovej. Predviedli sa nám v pásme „Na jarku“ a „Popečky“. Zavŕšili to dospelí členovia FS Sabinovčan, ktorí sa nám predstavili tradičnou krucenou a čardášom z Raslavíc, starodávnou mazúrkou so zaujímavými melódiami z Krivian a krásnymi rusínskymi piesňami z obce Žakovce. Program ukončili spevom šarišských piesní, ktoré sa kedysi spievali na jarmokoch.
Ďakujem všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k úspešnosti a zmysluplnosti tejto akcie. Veľká vďaka patrí Rodičovskému združeniu a v neposlednom rade všetkým zamestnancom materskej školy, ktorí pracovali s plným nasadením.
Výťažok, tak ako spomínala naša moderátorka, použijeme na zakúpenie herných prvkov do exteriéru materskej školy. Ešte raz, ďakujem všetkým Vám, ktorí ste kúpou našich výrobkov prispeli na spomínaný zámer.
Verím, že sa opäť stretneme aj na budúci rok a dovtedy si môžete pripomínať túto skvelú akciu prostredníctvom priložených fotografií.
DOVIDENIA!


Fotografie

26mája

Medzinárodný deň mlieka

Autor: Danka Veselovská - zástupkyňa riad. školy
Medzinárodný deň mliekaNa Základnej škole Lesníckej sa pod gesciou mesta Prešov konal dňa 16.05.2024 Medzinárodný deň mlieka. Jeho cieľom bolo poukázať najmä na význam mlieka ako tzv. dokonalej potraviny v stravovaní, jeho zdraviu prospešné nutričné vlastnosti a inšpirovať ľudí, aby do svojho jedálnička zahrnuli denne aspoň jeden pohár mlieka.
Krásnym prekvapením bol krst kuchárskej knihy, ktorej recepty nielen vytvorili, ale aj vyskúšali samotní žiaci základnej školy. Veľmi nás potešilo ocenenie za pripravované pokrmy, ktorými sme reprezentovali našu materskú školu. Jedlá pripravil kolektív školskej jedálne, ktorý sa denne s láskou stará o brušká našich detičiek. Boli to - morčací rezeň v syrovom cestíčku a lievance s lekvárom, tvarohom a ovsenými vločkami. Víťazným jedlom sa stali lievance s lekvárom, tvarohom a ovsenými vločkami.
Gratulujeme celému kolektívu školskej jedálne, ďakujeme našej pani vedúcej, Lenke Hudokovej za odborné vedenie a všetkým za ich skvelú prácu. A samozrejme aj Vy sami si môžete pripraviť takéto chutné a zdravé lievance doma podľa receptu školskej jedálne:

Lievance s lekvárom, tvarohom a ovsenými vločkami – recept (10 porcií)
mlieko – 1,6 l
múka hladká – 0,65 kg
vajcia – 3 ks
droždie čerstvé 42g – 1 ks
soľ – 0,006 kg
olej – 0,3 l
lekvár slivkový – 0,55 kg
cukor kryštálový – 0,07 kg
cukor práškový – 0,08 kg
vločky ovsené – 0,3 kg
tvaroh – 0,35 kg

Postup:
Z časti vlažného mlieka, cukru a droždia pripravíme kvások. Necháme vykysnúť. Do preosiatej múky zamiešame, vajcia, kvások, soľ, pomleté ovsené vločky a vlažným mliekom vypracujeme cesto. Na vyhriatej, olejom vymastenej panvici upečieme lievance. Hotové lievance tesne pred podávaním potrieme lekvárom, posypeme tvarohom a cukrom. Do stredu dáme jogurt. Pri ozdobovaní sa fantázii medze nekladú.

Fotografie

26mája

Návšteva kamarátov z MŠ Važecká

Autor: p. uč. Erika B. z 5.triedy
Návšteva kamarátov z MŠ VažeckáDnes k nám prišli na návštevu herci, kamaráti z MŠ Važeckej. V divadelnom predstavení "Nie som žaba" nám ukázali svoje herecké nadanie. Šikovní herci nám predviedli skvelú zábavu, napätie aj prekvapenie.
Čarodejnica premenila krásneho princa na žabu. Potom nás - obecenstvo poprosila o pomoc pri premene žabky a to čarovným bozkom. Na jej výzvu sme ho poslali a zo žabky sa stal tiger, neskôr krokodíl,potom sliepočka,prasiatko, mačka, no a nakoniec sa nám spoločne podarilo princa vyslobodiť.
Od radosti sme si spoločne zaspievali a zatancovali . Ďakujeme našim kamarátom za milé prekvapenie, zážitok,pobavenie aj inšpiráciu.

Fotografie

26mája

Viete kto sú fluoridkovia?

Autor: p. uč. Soňa Koščová zo 4.triedy
Viete kto sú fluoridkovia?My, predškoláci, to už vieme. Sú to ochrancovia našich zúbkov. Bojujú s nezdravými potravinami a ochraňujú nás tak pred zubným kazom. Vďaka študentkám z prešovskej univerzity, katedry dentálnej hygieny, sme sa naučili veľké množstvo informácii o našich zuboch. Triedili sme potraviny na zdravé a škodlivé, naučili sme sa z čoho sa skladá zub a taktiež aj to, prečo sa nám vlastne kazia zúbky. Hrali sme rôzne hry, skladali puzzle, umývali zuby zubnou kefkou- ale nie hocijako, ale tak, ako sa to má správne robiť. Kládli sme množstvo otázok a dostali sme mnoho odpovedí. Ďakujeme opäť študentkám za ich čas a veríme, že sa ešte uvidíme.

Viete kto sú fluoridkovia?
26mája

Súťaž s Milk-Agro

Autor: p. uč. 4. a 6. triedy
Súťaž s Milk-AgroUčiteľky zo 6. a 4. triedy sa zapojili do sútaže MILK-AGRO, kde spolu s detičkami vytvorili z tetrapakov a Sabi viečok "šálku s mliekom". Usilovne sme na tom pracovali a to sa ukázalo na výsledku, keďže sme sa stali výhercami tejto sútaže!

26mája

Ja odpad triedim. A čo ty?

Autor: p. uč. 6. triedy
Ja odpad triedim. A čo ty?Triedenie odpadu je efektívny spôsob, ako urobiť niečo dobré pre naše životné prostredie a prírodu. Ale ako ho správne triediť? To už predsa vieme. Vďaka pánovi Fischerovi sa to detičky hravou formou naučili a taktiež si triedenie odpadu vyskúšali.
Pánovi Fischerovi ďakujeme.

Ja odpad triedim. A čo ty?
19mája

Dva týždne plné smiechu, zvedavosti a tvorivosti...

Autor: študentky Gabika, Saška, Amy a Kajka
Dva týždne plné smiechu, zvedavosti a tvorivosti...Dva týždne, ktoré nám študentkám Magisterského ročníka na Prešovskej univerzite v Prešove, priniesli nezabudnuteľné zážitky a skúseností. Počas našej praxe v Materskej škole Jurkovičova 17, triede číslo 8, sme sa spolu s deťmi ponorili do sveta hry, piesní a tvorivosti. Každý deň sme objavovali nové veci. Vyrábali sme zvieracie čelenky, maňuškové kravičky a rôzne zvieratá z geometrických tvarov. Zvedavé deti sa učili nové piesne a maľovali nádherné konvalinky pomocou temperových farieb. No nebola to len zábava. Spolu sme sa učili aj o svete okolo nás. Dozvedeli sme sa viac o zvieratkách a ich mláďatkách, včelách a objavili sme krásu jarných kvetov. V závere našej praxe 29. apríla, sme si pre deti pripravili špeciálnu aktivitu na počesť Dňa Zeme a hrdinky Lienky Lenky. Táto aktivita nás naučila dôležité informácie o starostlivosti o životné prostredie a separovaní odpadu. Deti sa dozvedeli nové informácie a zábavným spôsobom sa venovali tejto dôležitej téme. Všetka naša práca a vynaložené úsilie by neboli možné, bez podpory a inšpirácie pani metodičky Bednárovej. Jej pozitívna energia, podpora a ocenenie, nám dodávala silu a ubezpečenie , že všetko čo robíme, robíme správne. Deti, s ktorými sme mali tú česť stráviť tieto dva týždne, boli nielen tvorivé a zaangažované, ale aj priateľské a dobrosrdečné. Za všetky tie krásne okamihy, ktoré nám darovali, im patrí veľké poďakovanie.
Sme vďačné za túto príležitosť a veríme, že sme aspoň trochu prispeli k ich šťastiu a rozvoju!

19mája

Ako sme divadlo BABADLO navštívili ...

Autor: p. uč. Mgr. Silvia Paľková z 3.triedy
Ako sme divadlo BABADLO navštívili ...Dňa 24.04.2024 sme dostali z divadla BABADLO pozvanie na predpremiéru divadelného predstavenia. Ani chvíľu sme neváhali a s hŕbou zvedavých otázok sme sa autobusom do divadla vybrali. Už pri vstupe do budovy nás očarila výrazná vôňa pochádzajúca z ďalekej Indie. A práve tam sa odohrával príbeh Ramayana, ktorý si pre nás pripravila herečka Lenka Múková.
Tisíce rokov dozadu sa zjavila legenda – princ Rám, ktorý bol zosobnením múdrosti, odvahy, spravodlivosti a bol stvorený pre kráľovský trón. Zlý kráľ Ravan však uniesol jeho milovanú bytosť – princeznú Situ. Na ceste za záchranou svojej lásky, podstúpil Ram cestu plnú dobrodružstiev, nadprirodzených skutkov, pri ktorých si našiel nových priateľov a spolu s nimi porazil nepriateľského kráľa. A tak vo vzdialenej Indii, prastarej zemi, odvaha a dobrota Ramovho srdca, zvíťazila nad temnými silami.
Dlhý, opakovaný potlesk na záver svedčal o tom, že sa rozprávka všetkým divákom v hľadisku páčila. Strávili sme pekné dopoludnie a už teraz sa tešíme, čo si pre nás herci nabudúce pripravia.

Fotografie

5mája

Chráňme si ju!

Autor: p. uč. Mgr. Slávka Vlčková
Malí enviromentalisti
Zem je krásna planéta,
v modrých šatách odetá.
Máš tu mamku, ocka, babku,
s dedkom chodíš na prechádzku.
Môžeš dýchať čerstvý vzduch,
nadýchnuť sa z plných pľúc!Deti sú naša budúcnosť. Preto pre nich a aj s nimi by sme mali riešiť otázku životného prostredia. Je dobre si v každom veku pripomenúť, že Zem je jediná a jedinečná. Preto sa musíme o ňu dobre starať. S našimi detičkami sme sa aj my pripojili k oslave Dňa Zeme a ukázali si ako môžeme pomôcť našej planéte. Cieľ je jasný: nezamýšľajme sa nad tým či recyklovať alebo nie. Odpoveď je jednoznačná. Ukážme si len cestu ako to robiť čo najlepšie. A ak náhodou váhate či recyklujete a triedite správne, opýtajte sa našich najmenších. Oni vám teraz už určite poradia nájsť správnu cestu!

Fotografie

7apríla

ZÁPIS DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY

Autor: PaedDr. Valéria Volková - riaditeľka školy
ZÁPIS DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY
Všetky dôležité informácie pre rodičov

Riaditeľstvo MŠ Jurkovičova 17, Prešov oznamuje zákonným zástupcom, že zápis do materskej školy na školský rok 2024 - 2025 bude prebiehať, v súlade s platnou legislatívou (zákon č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) § 59 a § 59a a o zmene a doplnení niektorých zákonov, v časeod 2. mája do 17. mája 2024.


 1. Žiadosť do MŠ je dostupná na webovom sídle školy ( Súbor PDF - dokument PDF). Bližšie informácie na tel. čísle 051/7775011 a 0911 215966.
 2. Žiadosť musí byť vyplnená, podpísaná oboma rodičmi a potvrdená pediatrom. Rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí si zákonný zástupca dieťaťa vyzdvihne v termíne dohodnutom s vedením školy a prevezme si ho proti podpisu osobne v MŠ.
 3. Materská škola prednostne prijíma deti:
  • deti, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné t.j. deti, ktoré do 31.8.2024 dovŕšia 5 rokov veku,
  • deti pokračujúce v plnení povinného predprimárneho vzdelávania (predtým deti s odkladom povinnej školskej dochádzky),
  • deti, ktoré dovŕšia 4. roku veku do 31. augusta 2024
  • deti s trvalým pobytom v meste Prešov a v spáde MŠ, Jurkovičova 17 (ulice: Exnárova, Jurkovičova, Karpatská, Keratsinské námestie, Námestie Krista Kráľa, Pod Táborom, Rusínska, Šrobárova)
  • deti, ktoré majú súrodencov v našej MŠ
  • deti od troch rokov veku,
  • deti od dovŕšenia dvoch rokov veku.
 4. Pri prijímaní deti mladších ako 3 roky by deti mali:
  • zvládať odlúčenie od matky na potrebne dlhý čas
  • spolupracovať pri základných sebaobslužných a hygienických návykoch (obliekanie, vyzliekanie, umývanie sa, pýtanie sa na WC)
  • primerane veku komunikovať s učiteľkami alebo inou dospelou osobou
  • mali by mať osvojené základné stravovacie návyky (vedieť piť z hrnčeka, držať lyžicu...)

Postup pri podávaní žiadosti:

Miesto podávania žiadosti:
MŠ Jurkovičova 17, Prešov 080 01

Termín podávania žiadosti: od 2. mája 2024 do 17. mája 2024 od 7:00 hod. do 15:00 hod.
Spôsob podávania žiadosti:
Vypísanú žiadosť s podpismi oboch zákonných zástupcov doručte osobne vedeniu MŠ, Jurkovičova 17, Prešov.
Len v nevyhnutnom prípade:

 • vypísanú a pediatrom potvrdenú žiadosť zašlite poštou alebo kuriérom na adresu školy: MŠ, Jurkovičova 17, 080 01 Prešov
 • vypísanú a pediatrom potvrdenú žiadosť vhoďte do schránky školy, ktorá je umiestnená vedľa bránky pri hlavnom vchode MŠ (hospodársky pavilón).
28apríla

Malí environmentalisti

Autor: p. uč. Ľubka a Vanesska z 1.triedy
Malí enviromentalistiOdkiaľ je semienko? A ako vyzerá? Z čoho vyrastie kvet? Prečo sú listy zelené? Takéto, a ešte mnohé ďalšie zvedavé otázky zazneli, keď sme spoločne s deťmi z 1.triedy diskutovali o rastlinkách. Malí zvedavkovia sa zaujímali, čo všetko rastlinka potrebuje, aby vyklíčila, rástla a tiež zakvitla. To všetko a ešte všeličo iné, sa deti dozvedeli pri zaujímavých aktivitách, počas ktorých sme spoločne spoznávali semienka aksamietnice, černušky, ktoré sme potom zasiali do vyvýšených záhonov pri našom pieskovisku na školskom dvore. Tieto sme najprv zbavili buriny, a tú sme odniesli do kompostéra v kúte školského dvora. Deti mali záujem ešte pohrabať a popolievať záhon, aby bol pripravený na výsev semienok. A čo bude ďalej? Nedočkavo budeme čakať, kedy vyklíčia prvé rastlinky a pozorovať ich, ako sa premenia na nádherné kvety.

Fotografie

24apríla

Oznam - riaditeľské voľno

Autor: PaedDr. Valéria Volková - riaditeľka školy
Oznam - riaditeľské voľnoV súlade so zákonom 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov §150 ods. 5, riaditeľka Materskej školy Jurkovičova 17, Prešov oznamuje zákonným zástupcom detí, žedňa 26. apríla 2024


bude prevádzka materskej školy prerušená z prevádzkových dôvodov a deťom sa poskytuje riaditeľské voľno.
Opätovný nástup do materskej školy bude 29.apríla 2024.

11apríla

Kúzelník

Autor: p. uč. K. Galmišová, 7. trieda
Vesmírne zážitkyDo našej materskej školy v jedno dopoludnie zavítal naozajstný kúzelník. Predvádzané triky, na prvý pohľad jednoduché, všetkých divákov prinútili sledovať jeho vystúpenie so zatajeným dychom. Mnohí z nás podľahli dojmu, že niektorí ľudia naozaj ovládajú kúzla a čary.
Strácali a znova sa nachádzali mince, pestrofarebné šatky sa zázračne objavili tam, kde predtým neboli, uzly a reťaze sa rozuzlili samé od seba.
Aj naše deti, priami svedkovia malých zázrakov sa na chvíľu stali malými kúzelníkmi.
Asistovali pri drobných trikoch, ktoré sa im celkom darilo predviesť. Za odmenu im pán kúzelník svojimi šikovnými prstami z balónov vytvaroval rôzne zvieratká.
Naživo sme videli naozajstného kúzelníka, čo je v dnešnej televíznej a internetovej dobe veľkou vzácnosťou, pretože v každom z nás je kus dieťaťa, ktoré sa chce dať okúzliť. Dali sme sa unášať prchavou ilúziou aj keď sme vedeli, že je to trik. Ale chuť ocitnúť sa v zázračnom svete bola silnejšia.
Veľký potlesk a vďaka, pán kúzelník...


10apríla

Hľadanie veľkonočného pokladu

Autor: p. uč. Mgr. Mária Tomková
Vesmírne zážitkyPred Veľkou nocou išiel okolo našej materskej školy veľkonočný zajačik, ktorému sa vajíčka rozkotúľali z košíčka po celom školskom dvore. Našťastie naše deti zajkovi pomohli a všetky vajíčka pohľadali a pozbierali do košíčkov. Zajko sa veľmi tešil a pochválil ich šikovnosť. Naučil deti veľkonočnú pesničku, na ktorú si spolu zatancovali. Za odmenu si deti mohli vajíčka nechať a vymaľovať. Zajačik mal pre nich aj sladkú odmenu, ktorá všetkých potešila.


Fotografie

28marca

Veľkonočné prianie

Autor: PaedDr. Valéria Volková - riaditeľka školy
Veľkonočné prianie
24marca

Vesmírne zážitky

Autor: Erika Benčeková
Vesmírne zážitky
Svieť hviezdička z nebíčka, žmurkni na mňa trošíčka.
Radosť mám aj ja aj deti, nech nám navždy z neba svietiš.Túto krátku básničku a ešte mnoho krásnych zážitkov si deti 4.,5.,6., a 12. triedy našej školy doniesli z návštevy planetária 8.3.2024.
Už hneď na začiatku zajasali deťom očká, keď nás čakal autobus. Autobus len pre nás - pre náš výlet za vesmírnym dobrodružstvom.
Keď sme prišli na miesto vesmírnych zázrakov – do planetária okúzlila nás samotná budova, priestory v nej a pekná kinosála, kde sme si pozreli cestovanie malého mimozemšťana po vesmíre. Predstavil nám všetky planéty, kométy, asteroidy... Veľmi sa nám to páčilo a to sme netušili, že čo nás čaká. Po kinosále sme vošli do zaujímavej miestnosti, ktorá mala tvar pologule. Posadali sme sa do pohodlných kresiel a za tmy sme si pozreli príbeh Martinka a jeho hviezdičky.
Veľmi sa nám páčilo a odnášame si krásne spomienky, zážitky – vesmírne otázniky.


Fotografie

17marca

Zábavné predpoludnie s ujom Platónom

Autor: PaedDr. Valéria Volková - riaditeľka školy
Zábavné predpoludnie s ujom PlatónomV stredu 13. marca 2024 sme sa zúčastnili krásnej akcie, na ktorú nás pozvala MŠ Važecká pod názvom – Zábavné predpoludnie s ujom Platónom. Hneď v úvode nás privítal nielen sám ujo Platón, ale aj jeho žiak Aristoteles. Boli zvláštne oblečení, ale tak sa asi v minulosti obliekali všetci. Ujo Platón mal pre nás pripravené rôzne zaujímavé úlohy s jeho farebnými kockami. Spočiatku sa nám zdali veľmi ľahké, no postupne ich sťažoval, ale my sme to aj tak zvládli. Za odmenu sme si vyslúžili veľký potlesk, chutnú mafinku a darček, ktorý sme si zobrali domov. Už teraz sa tešíme ako o tom porozprávame ostatným kamarátom. Pýtate sa, kto? No predsa Anička, Marko a p. uč. Simonka zo 6. triedy.


Fotografie

17marca

Čáry máry

Autor: p. uč. zo 6.triedy
Čáry máryČáry Máry alebo záhada strateného prútika - rozprávka v podaní hercov zo skvelého divadielka Portál. Detektívna rozprávka o hľadaní strateného prútika je príbehom čarodejnice, ktorá pri svojom pátraní stretáva zaujímavých ľudí (Indiánov, Námorníka). Pomocou svojej vytrvalosti, vynaliezavosti a vtipu sa dostane k nečakanému koncu, ktorý pobavil nie len našich najmenších, ale aj naše pani učiteľky.
Prostredníctvom príbehu sme sa dostali na neobyčajné miesta a zaspievali sme si aj kopec veselých pesničiek. Tešíme sa na ďalšie predstavenie .


Fotografie

17marca

Pravek

Autor: p. uč. Marta Hympánová, 5.trieda
PravekPravek je najdlhšou etapou ľudských dejín, ktorý začína prvými nálezmi človeka. Vývin trval niekoľko miliónov rokov od pôvodného životného druhu až po dnešného človeka.
V téme PRAVEK cieľom bolo deťom priblížiť aspoň časť z ich primitívneho života. Prostredníctvom encyklopédií, rôzneho obrazového materiálu, pracovných listov s touto témou sa deti dozvedali o spôsobe ich života, ale aj o nutnosti postupného prispôsobovania sa životným podmienkam. To viedlo pravekých ľudí k poznatkom o spôsobe spolužitia, dorozumievania sa, zdokonaľovania bývania od jaskyne po kamenné stavby, zaobstarávanie si obživy – spoločným lovom.
Praveký človek získal vedomosti ako vyrobiť loveckú zbraň či pracovný nástroj. Postupne vedeli spracovať ulovené zviera od mäsa po kosti a kožušiny. Spoznávali liečivé rastliny a plodiny, ktoré boli súčasťou ich jedálnička. Zistili, že z materiálov ktoré mali k dispozícii vedia zhotoviť aj rôzne ozdobné predmety – šperky.
Deti z 5.triedy sa tak zahrali na PRAVEKÝCH ĽUDÍ. Získané informácie postupne využívali v rôznych tvorivých aktivitách. Zhotovili si spoločnú ale aj samostatnú mapu lovu s vlastným podpisom – „otlačkom ruky“. Každé dieťa si zhotovilo vlastné oblečenie, chlapci si modelovaním hmoty vyrobili „pazúrik“ na oštep. Dievčatá kreslili, strihali a vyfarbovali ryby, kusy mäsa. Ďalšia skupina dievčat z hliny zhotovila šperky. Všetci si nakreslili svoj portrét ako PRAČLOVEKA, plnili rôzne úlohy na pracovných listoch (od matematických predstáv cez grafomotoriku a pod.).
V závere týždňa nechýbal spoločný praveký tanec a výstava prác, ktoré deti zrealizovali. Hravou, veselou formou sa tak deti dozvedeli o živote, ktorý bol pred miliónmi rokov.


Fotografie

10marca

DOD na ZŠ Šrobárova

Autor: Mgr. Soňa Koščová
DOD na ZŠ ŠrobárovaVyskúšať si školské lavice a zažiť hodinu matematiky, slovenského jazyka, či angličtiny? Prečo nie? Dňa 23. februára sa naši predškoláci vybrali na DOD ZŠ Šrobárová. Okrem krásnych tried a priestorov na nás čakali skvelí učitelia so zaujímavými hodinami. Precvičili sme si jednotlivé hlásky, slabiky, počítali rôzne predmety ako v slovenčine tak aj v angličtine a dokonca sme zvládli aj krátky dialóg v anglickom jazyku. Najpútavejšou hodinou bola hodina telesnej výchovy. Obrovská telocvičňa s rôznym náčiním a pomôckami zaujala každého z nás. Preskakovali sme rôzne prekážky, podliezali, behali, kotúľali, či hádzali na kôš. Čas nám v škole ubehol veľmi rýchlo a už teraz sa deti tešia na september, kedy zasadnú do svojich lavíc. Ďakujeme ZŠ Šrobárová za otvorenie ich dverí pre nás a za možnosť stráviť príjemné dopoludnie so školákmi a skvelými učiteľmi.


Fotografie

10marca

Je nám fajn

Autor: p. uč. Sonička a Marcelka a deti zo 4.triedy
Je nám fajn
V škôlke - v našej štvorke je nám fajnSpoznávame svoje záľuby, budujeme si sociálne i emocionálne zručnosti...
Čítame si, spievame, tancujeme, učíme sa a vďaka rôznym aktivitám sa pripravujeme na vstup do základnej školy, ktorý je pre nás deti veľkou udalosťou.


Fotografie

2marca

Vesmírne otázniky

Autor: p. uč. PaedDr. Bednárová Lucia
Vesmírne otáznikyJednou z pútavých tém, ktorým sa počas školského roka venujeme je aj Vesmír. Deti majú túto tému v obľube, pretože je tajomná a nekonečná. A tak sa aj v našej 8. triede začala cesta objavovania. V úvode sme sa naučili veľa o našej Slnečnej sústave, striedaní dňa a noci a ročných období. Zaujímavým však bolo pre nás pozorovať ako kozmonauti jedia a pijú v rakete, aké tvary majú súhvezdia a dokonca sme pri pokuse videli ako vybuchuje sopka. Do nášho bádania sme zapojili aj rodičov, ktorí každý večer s nami pozorovali Mesiac a jeho fázy. Nakoniec sme sa s baterkami v ruke vydali na cestu po celej našej materskej škole, kde sme hľadali tmu. Nebolo to vôbec ľahké, lebo v našej škole máme veľa okien, cez ktoré k nám nakúka slniečko, ale predsa sme ju našli. Kde? To Vám neprezradíme. Kráčajúc okolo všetkých tried našej školy sme si uvedomili, že každá z nich je ako taká malá planétka, spolu však vytvárame jednu galaxiu...


Fotografie

11februára

Tangramiáda

Autor: p. uč. Milka a Veronika z 9.triedy
Tangramiáda
Učenie v mladosti je rytie do kameňa, v starobe je kreslenie do piesku (čínske príslovie)Dňa 13.2.2024 sa v našej materskej škole uskutočnil 11. ročník TANGRAMIÁDY, v ktorej si naši predškoláci trénovali predstavivosť, vizualizáciu, tvorivosť, pamäť a kreatívne myslenie.
Tangramiáda pozostávala z troch kôl, v ktorých sa deti hrali s tangramom zloženým zo 7 častí. V prvom kole skladali tangram s riešením, v druhom kole skladali tangram bez riešenia a v poslednom treťom kole sa nekládli medze v tvorivosti deti, ktoré vďaka svojej predstavivosti poskladali nádherné obrázky.
TANGRAM správnym spojením všetkých častí aj keď rôznych k sebe vytvára nádherný obraz. Tak aj my – každý iný, jedinečný, vytvárame spoločne obraz výnimočný.

Už o rok sa tešíme na ďalšiu TANGRAMIÁDU s našimi predškolákmi!


Fotografie

13februára

DARUJTE 2% Z VAŠICH DANÍ

Autor: Drahomíra Parničanová - predseda-štatutár Rodičovského združenia
Darujte 2% z vašich daní
Darujte 2% z vašich daní

Vážení rodičia a priatelia,

cieľom a úlohou Rodičovského združenia pri MŠ Jurkovičova je najmä podpora vzdelávania a výchovy našich detí, podpora ich aktivít v materskej škole a uskutočňovanie rôznych záujmových podujatí. Na realizáciu týchto cieľov sú nevyhnutne potrebné určité finančné prostriedky, ktoré získavame aj vďaka členským príspevkom, vďaka Vašim sponzorským darom a pod. Jedným z ďalších spôsobov získania tak potrebných zdrojov je možnosť použitia 2% zo zaplatenej dane z príjmov právnických a fyzických osôb (podnikateľov i zamestnancov).

Dovoľujeme si Vás preto osloviť a požiadať o poukázanie 2% z Vami zaplatenej dane z príjmov v prospech nášho občianskeho združenia.
Čo je potrebné urobiť:
Fyzická osoba – zamestnanec, ktorý nemá povinnosť podať daňové priznanie a zamestnávateľ mu vykonal ročné zúčtovanie dane môže vyhlásiť, že podiel zaplatenej dane do výšky 2% má daňový úrad poukázať ním určenej právnickej osobe – nášmu obč. združeniu. Urobiť tak môže prostredníctvom priloženého "VYHLÁSENIA", ktoré je potrebné vyplniť a do 30. apríla 2024 predložiť príslušnému daňovému úradu. Prílohou vyhlásenia je aj potvrdenie o zaplatení dane, ktoré vyplní zamestnávateľ.
Potrebné údaje:
IČO: 173196171276
Právna forma: občianske združenie
Obch. meno/názov: Rodičovské združenie pri MŠ Jurkovičova
Sídlo: Jurkovičová 17 08001 Prešov.


Prikladáme tlačivo Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov FO, podľa zákona č. 595/2003 Z.z. v z.n.p., ktorej bolo za zdaňovacie obdobie vykonané ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti, v ktorom sú už vyplnené údaje o prijímateľovi. V prípade potreby ďalšie tlačivá nájdete na sekretariáte našej MŠ.

Vopred ďakujeme za poukázané prostriedky, pochopenie a Vašu podporu. Získané zdroje použijeme v súlade s cieľmi, úlohami a stanovami občianskeho združenia.

Drahomíra Parničanová, predseda - štatutár Rodičovského združenia pri MŠ Jurkovičova

11februára

KAR-NE-VAL

Autor: vaše pani učiteľky
KAR-NE-VAL
Chystáme sa na karneval, bude zábava.
Do tanca už veselá nám hudba vyhráva.
Ja dnes budem princezničkou,
a ty zasa kráľ.
Celý svet je zrazu krajší, keď je karneval.Zvyky a tradície, ktoré naši predkovia udržiavali celé desaťročia sú neodmysliteľnou súčasťou výchovy a vzdelávania aj najmenších detičiek. S úctou k týmto tradíciám budujeme v deťoch základy našej kultúry a veríme, že posolstvo našich predkov sa bude šíriť ďalej a ďalej... Obdobie fašiangov je najzábavnejším obdobím roka. Svoje miesto tu majú oslavy, zábava, radosť a smiech. Ako inak osláviť toto obdobie v materskej škole ako úžasným karnevalom...
Princezné, králi, šašovia ale aj superhrdinovia dnešnej doby ovládli všetky triedy našej materskej školy. Zo všetkých kútov sa ozýval detský smiech, hudba a radostné výkriky. Naši najmenší si užili karnevaly v triedach, kde ich okrem tanca, spevu, prehliadky kostýmov čakali aj rôzne zábavné súťaže. A veselo bolo až kým im od samej únavy neoťaželi viečka. Predškoláci nakukli aj do veľkého školského sveta a karnevalovali spolu so svojimi kamarátmi so ZŠ Šrobárova. Okrem výbornej zábavy spoznali aj miesto, kde sa nám o chvíľu rozpŕchnu ,a verte, že ich nadšenie bolo obrovské.
Veľké ĎAKUJEME patrí všetkým šikovným mamičkám a oteckom, ktorí vyzbrojili svoje deti krásnymi maskami. V neposlednom rade ĎAKUJEME kolektívu ZŠ Šrobárova za možnosť užiť si karneval spolu s nimi, aj za občerstvenie, ktoré pre naše detičky pripravili.

Nech je nám takto veselo každý rok!


Fotografie

11februára

Babadlo zavítalo k nám!

Autor: p. uč. Majka zo 7.triedy
Babadlo zavítalo k nám!Do našej materskej školy zavítalo Babadlo s predstavením O malom nervóznom prasiatku. Príbeh malého prasiatka sa odohráva na gazdovskom dvore, kde stretáva domáce zvieratká. Je nervózne, lebo zvieratká nepozná a netuší čo od nich môže čakať. S pomocou detí z našej MŠ zachráni sliepočky pred líškou a stane sa hrdinom gazdovského dvora. Z tohto príbehu sme si všetci odniesli ponaučenie, že kto druhému jamu kope, sám do nej spadne.


Fotografie

2februára

Ľadové ozdoby

Autor: p. uč. Ľubica a Iveta z 11.triedy
Ľadové ozdobyDeti 11. triedy spolu s pani učiteľkami experimentovali s vodou. Skúmali prírodný jav tuhnutia a topenia vody. Najprv naplnili nádoby malým množstvom vody a umiestnili ich vonku na školskom dvore. Počas mrazivej noci sa voda premenila na ľad. Deti sa tešili z ľadových ozdôb, ktoré zavesili na stromček. Počas nasledujúcich dní sa oteplilo a ľad sa roztopil. Cez zážitok a priamu skúsenosť sa dozvedeli ako sa voda mrazom mení na ľad a vplyvom tepla sa ľad mení na vodu.


Fotografie

30januára

Snehuliaci, snehuliačky, snehuliatka s nimi...

Autor: p. uč. Ivetka a Lucia z 8. triedy
Snehuliaci, snehuliačky, snehuliatka s nimi
Kde sa vzal, tu sa vzal, na školskom dvore zrazu stál.....Áno bol to snehuliak a nie jeden, ale bolo ich tam mnoho, pretože dňa 24.1.2024 prebehla v našej MŠ akcia, pri ktorej si každá trieda postavila svojich snehuliakov.
Deti sa do práce pustili s vervou . Pri práci používali rôzne pomôcky- lopatky, vedierka, vrchnáky z fliaš a podobne. Do práce ich pritom povzbudzovali pekné detské pesničky so zimnou tématikou.
Akcia aj snehuliačikovia sa nám vydarili o čom svedčia aj priložené fotografie.


Fotografie

30januára

UJO ĽUBO A SNEHULIAK TOMÁŠ

Autor: p. uč. Adriána Andraščíková a Magdaléna Michálková 2. trieda
UJO ĽUBO A SNEHULIAK TOMÁŠDňa 17.1. zavítal do našej materskej školy malý Peťo so svojimi kamarátmi. Tí si spolu postavili snehuliaka Tomáša, ktorý sa však veľmi bál, že sa na jar roztopí. A tak začala veľká záchranná akcia sprevádzaná veselými pesničkami Uja Ľuba. S pomocou kamarátov sa Peťovi podarilo poslať snehuliaka Tomáša na Severný pól v obrovskom balíku, v ktorom mu robil spoločnosť veľký, chutný, studený nanuk - to ak by Tomášovi bolo cestou príliš teplo. Akcia sa podarila a Tomáš šťastne dorazil na vysnené, večné chladné miesto. Na kamarátov však nezabudol a poslal im srdečné pozdravy s množstvom krásnych darčekov.


Fotografie

20decembra

Perníkové Vianoce s Ježibabkou

Autor: p. uč. Mgr. Silvia Paľková a deti z 3.triedy
Perníkové Vianoce s Ježibabkou
Zvoní, zvoní zvonček malý,
Vianoce sú pred dverami.
Rozvoniava celý dom,
vianočný je plný stôl.Do príprav na vianočné sviatky sa zapojili aj deti z 3.triedy. Vianočnú náladu sme si navodili pesničkou "Vo vianočnej pekárni" počas ktorej si deti obliekli zásterky, vzali do rúk varešky a pustili sa do príprav cesta. Po tanečnom rozohriatí si deti vyhrnuli rukávy a s chuťou sa dali do modelovania, vaľkania, vykrajovania a zdobenia perníkov. Keďže detské šikovné ruky vyrobili veľa perníkov, rozhodli sa ich darovať Ježibabke, ktorá ich mala na svojej chalúpke čoraz menej. Ježibabka sa potešila a strechu si perníkmi vyzdobila. Všetkým nám poďakovala a popriala pekné Vianoce


Fotografie

17decembra

Čarovný vianočný čas Deviatky

Autor: Drahomíra Parničanová - triedny zástupca
Čarovný vianočný čas DeviatkyKto by ešte nevedel... Prezradíme, že naša MŠ je obohatená o nového pedagogického zamestnanca. Je ním pani učiteľka Veronika Pacherová, ktorá pôsobí v 9.triede. Stálica tejto triedy, p.uč. Emília Cervová, tak má pri sebe novú kolegyňu, za ktorú je od prvého dňa vďačná.
Pre pani učiteľku Veroniku je táto práca priam poslaním. S detičkami si vytvorila krásny vzťah vďaka rešpektu a láske.
Navyše, žiačikov a rodičov Deviatky ohúrila svojou kreativitou. Vianočná výzdoba, o ktorú sa postarala, je skutočne očarujúca. Vlastné nápady, vlastná tvorba = a výsledkom je, že deťúrence Deviatky prežívajú krásne predvianočné obdobie.
V našej škôlke sa predsa detičky majú cítiť príjemne, ako doma :)
Deviata trieda teda praje všetkým pedagogickým i nepedagogickým zamestnancom, rodičom a detičkám požehnané vianočné sviatky. Nech sú naplnené zdravým, pokojom a porozumením.


Fotografie

15decembra

Ako sa čert dostal do neba – Divadielko Gašparko

Autor: p. uč. Lucia a Ivetka z 8. triedy
Ako sa čert dostal do neba – Divadielko GašparkoDňa 5. 12. navštívilo našu materskú školu obľúbené Divadlo Gašparko. V rozprávkach to už tak býva, že v nezvyčajnom čarovné sa skrýva. Tak sa to bolo aj s milým čertíkom Frolišom, ktorému sa predsa len v pekle nepáčilo. A tak prefíkanosťou, čertom vlastnou zaliezol do vreca svätého Mikuláša a dostal sa až k milej dievčinke Barborke. Za jej pomoci sa stal kominárom a každému bol nápomocný. Až raz sa pri svojej usilovnej práci dostal z komína rovno až do neba...V každom srdci sa predsa len skrýva aj to dobré.
A čuduj sa svete odrazu sa aj v našej materskej škole objavil naozajstný Mikuláš aj so svojim pomocníkom čertom, ktorý stváral len samé čertovinky. Všetky deti túto vzácnu návštevu privítali krásnymi piesňami a za odmenu dostali od Mikuláša vrece plné dobrôt. Všetci sme sa potešili a už teraz sa tešíme, kedy k nám zavítajú opäť.

Fotografie

15decembra

Hľadanie vianočnej hviezdy a rozsvietenie vianočného stromčeka

Autor: p. uč. Adriána Andraščíková a Mgr. Magdaléna Michálková z 2.triedy
Hľadanie vianočnej hviezdy a rozsvietenie vianočného stromčeka
Svieť mi svieť mi hviezdička.
Ligotaj sa z nebíčka.
Kam letíš a odkiaľ si.
Splň mi prosím všetky sny...4.decembra 2023, spadli z oblohy najligotavejšie hviezdičky na zasnežený dvor našej materskej školy. Bolo ich presne 12 ako tried v našej škôlke. A tak všetci veľkí aj maličkí sa rozutekali so svojimi pani učiteľkami hľadať vianočné, trblietavé hviezdičky... Hľadanie nebolo ľahké, ale hviezdy žiarili na všetky strany. Našli sa všetky do jednej a rozžiarili nielen očká našich detičiek, ale rozžiarili aj vianočný strom ,čo bol náš najväčší sen. Spevom piesne Svieť nám stromček jagavý sme dali vedieť všetkým, že sa na blížiace sviatky veľmi tešíme a zo srdca prajeme ŠŤASTNÉ A VESELÉ VIANOCE...

Fotografie

15decembra

Návšteva 1.E triedy (ZŠ Šrobárova)

Autor: p. uč. M. Hympánová,E. Benčeková z 5.triedy
Návšteva 1.E triedy (ZŠ Šrobárova)
Jeden,dva,tri štyri,päť
spočítaj si všetko hneď...Ani sa nenazdáme a z detí, ktoré navštevujú 5.triedu v MŠ Jurkovičovej, sa stanú ozajstní školáci s ozajstnou aktovkou, peračníkom.
Ako to v škole prebieha, sa deti boli pozrieť v 1.E triede na ZŠ Šrobárovej.
V triede nás privítala pani učiteľka Kiššová.
Deti si posadali na lavičku, ale aj do ozajstných školských lavíc.
Zvedavým očiam predškolákov neuniklo nič.So záujmom a radosťou sa spolu s kamarátmi z 1.E pustili do aktivít, ktoré pani učiteľka nachystala na hodine MATEMATIKY.
A bola to naozaj zábava!
Spoločne počítali, spievali, riešili úlohy na tabuli – vytvárali skupiny geometrických tvarov, k číslam priradzovali a kreslili prislúchajúci počet bodiek. Deti 1.E triedy riešili príklady z čarovnej krabičky, ktoré im losovali naši predškoláci a mnohé z nich vedeli aj sami vyriešiť.
Budúci prváci sa v škole cítili veľmi dobre a už teraz sa tešia na ďalšie stretnutie so žiakmi 1.E triedy, medzi ktorými si našli nových kamarátov.

Fotografie - Súbor PDF - dokument PDF

9decembra

Zdravý úsmev

Autor: p. uč. N. Hristová a S. Koščová zo 4.triedy
Zdravý úsmev
Zober kefku, otvor ústa,
umyjeme zúbky zvnútra.
Zober kefku, len sa snaž,
vyčistíme dolné zas.
Potom zúbky vyceríme,
cik-cak po nich urobíme.
Čistím zúbky sem a tam,
biele zúbky raz-dva mám.Dňa 20.10. a 24.11. sme sa spolu so študentkou PU, Fakulty zdravotníckych odborov, katedry dentálnej hygieny oboznámili ako sa správne starať o zuby a ústnu dutinu. Len správnou technikou a pravidelnosťou umývania vieme docieliť zdravý a žiarivý úsmev. Pozreli sme sa bližšie na to, z čoho sa skladá zub, aké máme rôzne kefky, pasty a taktiež aj na to, čo všetko našim zubom škodí. Nezabudli sme ani na potraviny, ktoré sú základom pre zdravý chrup a sú zdrojom mnohých vitamínov. Všetci sme sa zhodli na tom aká je dôležitá pravidelná návšteva zubného lekára a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie v decembri.

Fotografie

9decembra

Čimčará, čimčará, kto sa o mňa postará?

Autor: p. uč. Hympánová M. a Benčeková E. z 5. triedy
Čimčará, čimčará, kto sa o mňa postará?Krajina sa prikryla bielou perinou- mali sme z toho veľkú radosť, ale čo vtáčatká?! Rozhodli sme sa, že ich v tom nenecháme, pretože nám robia radosť svojím spevom a sú užitočné. Spolu s pani učiteľkami sme pre nich zhotovili nové búdky, kŕmidlá – nasypali sme tam orechy, jablká, semiačka a zavesili na strom, prístrešok... Pozorovali sme ako za krátku chvíľu prileteli a pochutnávali si na dobrotách.

9decembra

Prvá vločka

Autor: p. uč. Ľubka a Valika z 1. triedy
Prvá vločka
Vidím padať prvú vločku, skočila mi na čiapočku.
Druhá vločka to som rád, skočila mi na kabát.
Tretia celá v bielom tričku, vletela mi na čižmičku.Týmito slovami privítali deti z prvej triedy prvú snehovú nádielku. S chuťou sa pustili do stavania snehuliakov, guľovačky, hier so snehom...To bolo radosti!

Fotografie

8decembra

Take me out week

Autor: p. uč. Marta Hympánová a Erika Benčeková z 5.triedy
Take me out weekKeďže čerstvý vzduch je pre nás všetkých veľmi dôležitý, zapojili sme sa aj v tomto roku do projektu TAKE ME OUT WEEK, ktorý sa uskutočnil v čase od 6.11 do 10.11.2023. Cieľom tohto projektu bola outdoorova edukácia a hra vonku, ktorá poskytuje všetkým deťom množstvo benefitov a je prínosom pre zvýšenie sebavedomia detí, lepšie motorické zručnosti, zlepšené fyzické a duševné zdravie, zvýšenú fyzickú aktivitu a viac pohybu. Deti si tento týždeň užili, všetky aktivity absolvovali s úsmevom na tvári.

Fotografie

7decembra

Divadlo Portál - Janko Hraško

Autor: p. uč. E. Cervová, V. Pacherová z 9.triedy
Od semienka k zelenine
Rozprávky sú ako reťaz. Obopínajú svet a spájajú ľudí odvšadiaľNašu materskú školu navštívilo dňa 23.11.2023 divadlo Portál, ktoré vtiahlo deti do krajiny rozprávkovej, plnej dobrodružstva a zážitkov. Herci zahrali deťom príbeh o malom chlapčekovi menom Janko Hraško. Príbeh bol plný prekvapení a krásnych chvíľ, sprevádzaný detskými piesňami. Detičky si rozprávku veľmi užili a už teraz sa tešia na ďalšie divadelné predstavenie.

Fotografie

7decembra

Od semienka k zelenine

Autor: p. uč. Ľubica a Iveta z 11.triedy
Od semienka k zelenineDeti z 11. triedy spolu s pani učiteľkami vypestovali zeleninu vo vyvýšenom záhone, ktorý je súčasťou školského dvora od semienka až po plody. Od jari do jesene pozorovali ako sa semienka zobúdzajú a rastliny rastú. Dozvedeli sa, čo potrebuje rastlina pre svoj rast. Veľkú radosť deťom priniesla úroda zeleniny, ktorú spoločne vypestovali.

Fotografie

7decembra

Máme radi divadlo

Autor: p. uč. Ľubica a Iveta z 11.triedy
BubnovačkaJe prínosom, ak si rodičia nájdu čas a navštívia s deťmi divadlo. Tešíme sa, ak divadlo zavíta k nám do škôlky. Keďže máme divadlo radi, vyrobili sme si svoje zo starej škatule. A tak vzniklo DIVADIELKO V ŠKATULI. A tam sa dejú veci... Nezabúdajme našim deťom servírovať malé porcie umenia v akýchkoľvek formách.

Fotografie

7decembra

Bubnovačka

Autor: p. uč. Simona Paulovská zo 6.triedy
BubnovačkaDňa 20.11.2023 sme sa zapojili do krásnej akcie s názvom Bubnovačka, ktorá má aj tento rok symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a otvoriť v spoločnosti tému včasnej prevencie. Všetci veľmi dobre vieme, že deti pred násilím ticho neochráni. Preto sme si celá škola vzali rôzne hudobné nástroje a bubnovali sme v jej okolí. Myšlienka podujatia Aby bolo deti lepšie počuť.26novembra

Večerníček v MŠ

Autor: Tatiana Daráková - riaditeľka MŠ
Večerníček v MŠPri príležitosti Dňa materských škôl na Slovensku sme, dňa 26.10.2023, zorganizovali VEČERNÍČEK V MATERSKEJ ŠKOLE. Je to naša tradičná aktivita smerujúca k upevňovaniu pút medzi školou a rodinami našich detí. Na chvíľu sa čas spomalil. Privítali sme v našich triedach rodičov, ktorí sa prišli so svojimi deťmi pohrať a len tak, jednoducho, strávili s učiteľkami a deťmi chvíle, ktorými si pripomenuli možno vlastné detstvo. Tvorili, maľovali, vystrihovali, lepili a mnohými ďalšími aktivitami vytvárali jesenné dielka plné farieb a radosti. Samozrejme o zaujímavé nápady núdza nebola. A dostavili sa aj krásne výsledky, ktoré sme potom všetci obdivovali.
Po práci však nastal hlad, tak si naše deti pochutnali na guľáši a rodičia degustovali chuťovky s nátierkami z dielne našich skvelých pani kuchárok.
Rozprávkou Zlatá priadka, ktorú nám zahrali herci z divadla Cililing, sme sa rozlúčili. Verím, že plní zážitkov a možno aj nových priateľstiev.
Ďakujeme za spoluprácu Rade rodičov, nášmu pracovnému kolektívu a Vám všetkým, ktorí ste sa s nami vrátili do detstva!

Fotografie

24novembra

Výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa/ky

Autor: Tatiana Daráková - riaditeľka MŠMESTO PREŠOV
Podľa § 4 ods.1 zákona NR SR č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov v spojení s § 5 zákona NR SR č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov
vyhlasuje výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa/ky
Materskej školy Jurkovičova 17, 080 01 Prešov

u zriaďovateľa: Mesto Prešov, 080 01 Prešov

Kompletné informácie - Súbor PDF - dokument PDF

5novembra

Jesenný festival v našej MŠ

Autor: p. uč. Marika Lešková, Mgr. Slavomíra Vlčková z 12. triedy
Jesenný festival v našej MŠ
Všade je hromada farieb a vôni, jeseň nám pri dverách potichu zvoní.
Leto sa skončilo, dni sa už krátia, listy sa postupne zo stromov stratia...Tóny takýchto piesni naplnili našu materskú školu...a veru, že to neboli len tóny, ktoré sa ozývali našou materskou školou. Pridal sa k ním aj smiech, dobrá nálada a hŕba jesenného dobrodružstva.
Tak ako k letu patrí oddych a dovolenky, tak sa nám jeseň spája s návratom do škôl a prvými školskými povinnosťami. No my naším najmenším chceme ukázať, že to nie je len čas odlúčenia a prvých škôlkarských slzičiek, ale aj čas kedy sa tvorí jedná veľká škôlkarská rodina. Rodina, kde akýkoľvek smútok nemá svoje miesto. Preto sa snažíme užiť si aj toto ročné obdobie naplno a vychutnať si všetko čo nám ponúka. Hromada farebného lístia, gaštany, šišky naplnili náš školský dvor a my sme sa vrhli do jesenných aktivít a súťaži. Skákali sme do “jesenných kaluží“, zbierali jesennú úrodu s fúrikmi, zahrali si gaštanový hokej, šiškovú podávanú, ako vrecia zemiakov poskakovali okolo prekážok, maľovali v prírode tak, ako to robí samotná jeseň a oveľa oveľa viac...
Detičky z 12. triedy celý tento festival otvorili jesennou rytmizáciou, piesňou aj tancom a nám ostatným neostalo už nič iné len sa nechať nimi vtiahnuť do kúzelnej jesennej atmosféry a vychutnať si tento čas naplno. Veríme, že aspoň trošku radosti z tejto našej oslavy jesene sa dostane, vďaka fotkám, aj k Vám....

VYCHUTNAJTE SI SPOLU S NAMI NAJFAREBNEJŠIE OBDOBIE ROKA...

Fotografie

5novembra

MUDr. Vitamínka a MUDr. Vitalko v 10. triede

Autor: p. uč. Marcelka z 10. triedy
MUDr. Vitamínka a MUDr. Vitalko v 10. triedeHry na povolania majú svoje čaro - hra na doktora je skvelým spôsobom, ako sa naučíme my deti pomáhať druhým. Byť DOKTOROM je snom každého dieťaťa a tak sme sa na chvíľu "preniesli" do AMBULANCIE. Mali sme plné ruky práce - chorých PACIENTOV sme ošetrili, stetoskopom sme vyšetrili TLKOT SRDCA, chorému zajkovi sme ošetrili labku a naučili sme ho čo je zdravé a čo nie

Fotografie

15októbra

Outdoorové aktivity

Autor: p. uč. Majka zo 7. triedy
Outdoorové aktivityKeďže nám počasie praje a slniečko svieti, tak s našimi deťmi realizujeme aktivity prevažne vonku. Cvičíme, športujeme, hráme rôzne zážitkové pohybové hry aj s využitím padáku. Deti majú z toho veľkú radosť. Vo vonkajšom prostredí sa deti omnoho viac hýbu ako v triede. Outdoorové vzdelávanie má pozitívny vplyv na komplexný rozvoj detí.

Fotografie

12októbra

Skáčem gumu, gúľam hlinku, preskakujem švihadlo

Autor: p. uč. Marcelka a Beátka z 10. triedy
Skáčem gumu, gúľam hlinku, preskakujem švihadloKoncom septembra 10. trieda zorganizovala školskú akciu, ktorou sme deti motivovali hravou formou k pohybovým činnostiam. Deti v pohybe prostredníctvom švihadiel, gúm i guličiek sa výborne zabavili a rozvíjali svoje pohybové zručnosti.

Fotografie

6októbra

Sokoliari

Autor: p. uč. E. Cervová, V. Pacherová (9.trieda)
SokoliariDňa 21.9.2023 navštívili našu materskú školu Sokoliari – Horus, ktorí deťom predstavili kondora morkovitého, myšiaka lesného, myšiaka štvorfarebného, sokola myšiara a sokola rároha. Deti sa oboznámili so životom dravcov, pozorne sledovali ich letecké schopnosti a odvážni si vyskúšali osobný kontakt s prezentovanými dravcami.
Deťom sa akcia veľmi páčila a už teraz sa tešia na ďalšiu návštevu sokoliarov.

Fotografie

6októbra

Oznámenie o čase a mieste konania doplňujúcich volieb do Rady školy za zástupcov rodičov

Autor: Tatiana Daráková - riaditeľka MŠ
Oznámenie o čase a mieste konania doplňujúcich volieb do Rady školy za zástupcov rodičovTatiana Daráková, riaditeľka Materskej školy, Jurkovičova 17, Prešov, oznamuje, že dňa 9.10.2023 od 7:00 do 8:00 hod. a od 14:45 do 16:00 hod sa budú konať v priestoroch materskej školy doplňujúce voľby do Rady školy, za zástupcov rodičov detí Materskej školy Jurkovičova 17, Prešov.

Volebný poriadok pre doplňujúce voľby do Rady školy pri Materskej škole, Jurkovičova 17, Prešov - Súbor PDF - dokument PDF

1októbra

Prvé dni v škôlke detí z 10. triedy

Autor: p. uč. Marcelka a deti z 10. triedy
Prvé dni v škôlke detí z 10. triedyNástup ďalšej generácie 2 ročných detí do našej MŠ sprevádzali rána plné prekvapených tváričiek, ale i slzičiek. Tu platí porekadlo "s úsmevom ide všetko ľahšie". Naši najmenší sa rýchlo adaptovali do nového prostredia, postupne sa osmelili a už po prvom týždni sa ľahšie lúčili od rodičov. Pozrite sa mamičky a oteckovia ako sme spoločne trávili prvé chvíľky pri nadväzovaní prvých priateľstiev, pri spoznávaní sa s novými spoločnými hrami, tancami, riekankami, básničkami, hračkami, ale i s prvým ochutnávaním dobrôt, ktoré nám pripravujú naše tety kuchárky - nech sa páči:

Fotografie

1októbra

Ako sa deti z jednotky potešili...

Autor: p. uč. Ľubka, Valika a deti z 1. triedy
Ako sa deti z jednotky potešili...Na jar sme si zasiali do vyvýšeného záhonu aksamietnice, ľudovo povedané "fajerušky". Celý čas sme sa im prihovárali, pozorovali, polievali a čakali... Keď tu zrazu v septembri prídeme do našej MŠ a na školskom dvore na nás žmurkajú oranžové slniečka. Čo to bolo? No predsa naše aksamietnice. Svojou oranžovou farbou prilákali nielen naše pohľady, ale aj včielky či pestrofarebné motýle. Možno to boli aj tie, ktoré sme pred koncom školského roka vypustili do prírody. Nuž, aj takéto môže byť zážitkové učenie. Nech sa páči, potešte sa aj Vy...

Fotografie

20septembra

Mesačné aktivity tried a kultúrne podujatia v školskom roku 2023/2024

Autor: vedenie školy
Mesačné aktivity tried a kultúrne podujatia v školskom roku 2023/2024Milí rodičia, ,
v priložených súboroch nájdete rozpis mesačných aktivít jednotlivých tried a plán kultúrnych podujatí našej školy pre nový školský rok 2023/2024.

Mesačné aktivity tried 2023/2024 - Súbor PDF - dokument PDF

Kultúrne podujatia MŠ Jurkovičova 2023/2024 - Súbor PDF - dokument PDF

7septembra

Prečo prispievať do ZRPŠ

Autor: Drahomíra Parničanová - predseda ZRPŠ pri MŠ Jurkovičova
Prečo prispievať do ZRPŠCtení rodičia,

dovoľte mi prihovoriť sa k Vám ako predsedníčka Združenia rodičov pri škole MŠ Jurkovičova (ďalej ZRPŠ). Verím, že web našej MŠ rodičia navštevujú. Práve preto som si zvolila túto formu priblížiť Vám, prečo platíme istú sumu do ZRPŠ, čo z týchto peňazí naše deti majú.

„Nerozumiem, prečo mám platiť ZRPŠ, keď to nepatrí medzi povinné platby. Stravu a školné som predsa uhradil/-a, čo ešte vymýšľajú?!“
Táto otázka je veľmi častá v rôznych skupinách na sociálnych sieťach, v rôznych diskusných príspevkoch a pod.

Pravdou je, že Ústava nám garantuje bezplatné vzdelanie. Ešte väčšou pravdou je, že na financovaní sa musíme podieľať i my, rodičia, však? Vieme, že naša MŠ nepatrí medzi súkromné zariadenia. Jej zriaďovateľom je mesto Prešov. Otvorene, zriaďovateľ nie je schopný podporiť MŠ (a nielen našu, samozrejme) tak, aby deťom po celý školský rok skutočne nič nechýbalo, aby naše dieťa zároveň dostalo nejaké tie prezenty či bolo mu umožnené zúčastniť sa divadielka či iného vystúpenia.
Preto sme tu my, Občianske združenie ZRPŠ, ktoré vzniklo s jasnou a efektívnou myšlienkou, a to kooperovať s našou MŠ, aby našim deťom po celý rok nič nechýbalo, a aby sme viac nemuseli prispievať rôznymi inými sumami na „to či to“.
Sumu do ZRPŠ môžeme uhradiť do konca septembra v hodnote 55 eur alebo pokojne si sumu vieme rozložiť, a to: zaplatíme 15 eur do konca septembra, 20 eur do konca októbra a 20 eur do konca januára nasledujúceho roka. Sumu uhradíme na IBAN: SK62 7500 0000 0040 2370 1617 a nezabudneme uviesť VS, čo je identifikačné číslo dieťaťa. Do poznámky pre istotu uvedieme meno nášho dieťaťa a triedu, ktorú navštevuje.

Ako predsedníčka ZRPŠ garantujem seriózne zaobchádzanie s peniazmi rodičov. Všetky peniaze sú použité na správne účely a najmä, sú použité pre naše deti. Členom ZRPŠ pri MŠ Jurkovičova je aj hospodárka Eva Dimov, ktorá eviduje každú jednu prijatú i odoslanú platbu, poctivo dohliada na faktúry. A aby ste voči ZRPŠ mali ešte väčšiu dôveru, každá trieda má svojho triedneho zástupcu. Štyrikrát ročne realizujem s triednymi zástupcami Zasadnutia. Ďalej so zástupcami komunikujem prostredníctvom online aplikácie. Triedny zástupcovia teda vedia o všetkých návrhoch, hlasujú za rozhodnutia a tie Vám následne vedia zreferovať už formou, ako to uznajú za vhodné. Ako rodičia tak viete o všetkom, čo sa týka financií v rámci ZRPŠ.

Za peniaze, ktoré uhrádzate do ZRPŠ:
- exteriér MŠ je vyplnený plnohodnotným ihriskom pre naše deti (v minulom školskom roku, čiže ide o aktualitu, pribudli na dvor našej MŠ drevené domčeky práve s pomocou peňazí rodičov, taktiež pieskoviská doplnili obľúbené detské drevené kuchynky),
- uhradené sú divadielka a vystúpenia na pôde našej MŠ,
- realizuje sa významné podujatie Jurmak (peniažky získané predajom výrobkov putujú do kasy ZRPŠ a znova sú použité pre naše deti),
- naše deti sú obdarované na Deň detí, na Mikuláša (ktorý ich, samozrejme, vždy aj navštívi :) ) a tiež, v čase Vianoc, v každej jednej triede si deti nájdu pod stromčekom mnoho krásnych a prínosných darčekov, ktoré im slúžia po celý ich čas v MŠ,
- no a na neposlednom mieste, nikdy sa nezabúda na predškolákov, ktorí sú v závere ich posledného roka obdarovaní milými prezentmi.

Vďaka príspevkom do ZRPŠ je každá trieda zabezpečená interaktívnymi tabuľami (takéto tabule dnes deti užívajú takmer v každej ZŠ, takže v tejto MŠ sa na to dieťa veľmi dobre pripraví). Každá trieda je plnohodnotne vybavená hračkami či knihami, a to všetko s prihliadnutím na vek dieťaťa.
Našim deťom v tejto MŠ nemusíme kupovať pracovné zošity (tie Vám vždy na konci šk.roka odovzdajú pani učiteľky a vidíte tak, ako Vaše dieťa krásne napreduje), písacie pomôcky, hygienické pomôcky. To všetko majú zabezpečené opäť vďaka pomoci nás, rodičov.

„Nerozumiem, prečo mám platiť ZRPŠ, keď to nepatrí medzi povinné platby. Stravu a školné som predsa uhradil/-a, čo ešte vymýšľajú?!“
Teda áno, príspevok do ZRPŠ nie je povinný, je to tak. Ale po prečítaní si toho, čo som spísala (a je toho oveľa viac) je potrebné uznať, že z tejto sumy budú mať naše deti skutočne veľa užitočného a potrebného.

„Ak sumu nezaplatím, moje dieťa nedostane nič?“

Nuž, nedovolili by sme si dieťa tejto MŠ o čokoľvek ukrátiť. Ale ten pocit, že ničím neprispejem, nech to utiahne druhý rodič, hmmm... To asi nie je správne.
A na neposlednom mieste: doba je ťažká. Je čo robiť, aby človek zaplatil všetko potrebné. Teda ak ste v náročnejšej situácii, aj tu je možnosť ustúpiť a dovoliť Vám platbu si rozložiť i na viacnásobné uhradenie. Všetko je o komunikácii. Na webovej stránke našej MŠ v sekcii Život školy, Rodičovské združenie pri MŠ, nájdete tu kontakt priamo na mňa. Neváhajte ma osloviť s čímkoľvek, čo Vás v rámci ZRPŠ zaujíma.

Som nesmierne rada, že môžem byť predsedníčkou ZRPŠ pri MŠ Jurkovičova a môžem dohliadať na to, aby naše peniaze boli použité na správne účely, aby našim deťom nič nechýbalo, aby boli v triede i na ihrisku šťastné. Čo viac si my, rodičia, prajeme, kým sú bez nás...

Ďakujem za Váš čas, ktorý ste venovali tomuto môjmu príhovoru k Vám. Dúfam, že ste viac informovaní, viac pokojní a viac motivovaní prispievať do ZRPŠ počas pobytu Vášho dieťaťa na našej MŠ.

Želám všetko dobré,
Drahomíra Parničanová
predseda – štatutár ZRPŠ pri MŠ Jurkovičova

30augusta

Archív článkov šk. roka 2022/2023

kliknite - Archív 2022/2023