Aktuality

26januára

STRATILI SA VIANOCE

Autor: p. uč.M. Hympánová (5. trieda)
STRATILI SA VIANOCE

Nepoznám nikoho, kto by sa netešil na najkrajšie sviatky roka – Vianoce. Správa, ktorú sme sa dozvedeli 20.decembra, neveštila nič dobré. Vianoce sa stratili! Deti z 5.triedy sa rozhodli ich nájsť. Na celý príbeh a na to, či sa im to podarí, sa prišli pozrieť ich kamaráti z našej Materskej školy. Deti čakala ťažká úloha. Museli prejsť rozprávkovým lesom, kde žil Laktibrada s veľkou bradou, Vajce čo sa vybralo na vandrovku, fúzatí Zbojníci, prekrásne Víly, zlý Čarodej, bláznivé Diablice. Všetky tieto bytosti nielen spievali a tancovali, ale aj dávali deťom rôzne hádanky a len po uhádnutí správnej odpovede sa mohli vybrať hľadať ďalej stratené Vianoce. Až za Strašidelným lesom našli chorého Čerta, ktorý zatúžil po Vianociach, ukradol deťom vianočný stromček a pojedol z neho všetky sladkosti. Čert priznal svoje nepekné správanie. Deťom sa ospravedlnil a vianočný stromček sa rozsvietil. Takto našli deti Stratené Vianoce!


Fotografie

19januára

SÚŤAŽ O NANOOMIETKU

Autor: p. uč. S. Vlčková
SÚŤAŽ O NANOOMIETKU

Milí rodičia,

naša MŠ sa zapojila do súťaže o hlavnú výhru: patentovanú NANO OMIETKU pre 10 skôl, ktoré získajú najväčší počet hlasov na súťažnú fotografiu.

Link na našu súťažnú fotografiu - kliknite.

Hlasujte za našu materskú školu tak,že dáte like pod fotku našej MŠ (“Páči sa mi to”) a zdieľajte ju so svojimi priateľmi,aby sme získali čo najviac hlasov. Hlasovanie končí 31.1.2020.
Naše deti si to zaslúžia! Za každý váš hlas ĎAKUJEME..

19januára

NÁVŠTEVA 1.A V ZŠ ŠROBÁROVA

Autor: p. uč. E.Cervová a M. Vagašská (9. trieda)
NÁVŠTEVA 1.A V ZŠ ŠROBÁROVA

Dňa 16.1.2020 sme spoločne s deťmi navštívili ZŠ na Šrobárovej ulici. P. uč. K. Nogradyová pripravila pre deti úlohy, ktoré si vyskúšali pri tabuli. Deti úlohy zvládli a preto si zaslúžili aj odmenu. Deťom sa v 1.A triede páčilo a odniesli si so sebou pekné zážitky.


Fotografie

11januára

VIANOČNÁ BESIEDKA

Autor: p. uč. E.Cervová a M. Vagašská (9. trieda)

Dňa 19.12.2019 pod vedením p.uč. E.Cervovej a p.uč. M.Vagašskej sme pripravili vianočné vystúpenie. Áno, Vianoce sú slávnosťou, kedy ľudia majú k sebe bližšie. Každodennosť sme vymenili za krásne tradície, tanec, spev, koledy, ba aj vianočné darčeky. Želáme Vám všetkým radosť a pokoj a rok 2020 nech je šťastný a úspešný.

11januára

EKO-ADVENTNÝ KALENDÁR

Autor: p. uč. E.Cervová a M. Vagašská (9. trieda)
EKO-ADVENTNÝ KALENDÁR

V čase od 1.12.2019 do 24.12.2019 sme sa spolu s deťmi zapojili do projektu EKO-adventný kalendár pre našu zem. Každý deň celá trieda alebo skupina deti plnila úlohy z adventného kalendára. Splnenie jednotlivých úloh si vyžadovalo trocha viac úsilia ale všetci sme sa tešili z toho, ako sa nám jednotlivé úlohy podarilo splniť. Stvárnenie tohto enviromentálneho kalendára prinieslo deťom veľa zábavných a poučných chvíľ.


Fotografie

26novembra

NÁVŠTEVA V PU - ODBOR DENTÁLNA HYGIENA

Autor: p. uč. E.Cervová a M. Vagašská (9. trieda)
NÁVŠTEVA V PU - ODBOR DENTÁLNA HYGIENA

Dňa 15.11.2019 deti 6.triedy a 9. triedy pod vedením svojich učiteliek navštívili Prešovskú univerzitu študijný odbor - dentálna hygiena. Spolu so študentkami tvorili a vzdelávali sa v krajine Zubných víl, v krajine Zubožrútov a v krajine Plakuliek. V týchto krajinách sa oboznámili ako správne sa majú starať o svoje zúbky, ako vzniká zubný kaz a zubný plak.
Deti boli odmenené zubnou kefkou, zubnou pastou a diplomom.


Fotografie

26novembra

ZDRAVÝ ÚSMEV

Autor: p. uč. E.Cervová (9. trieda)
ZDRAVÝ ÚSMEV

Dňa 8.11.2019 k nám opäť prišli študentky z fakulty zdravotníckych odborov - odbor dentálnej hygieny s projektom “Zdravý úsmev”. Deti ich privítali s básňou o zúbkoch.

Ja som zúbok maličký, mám rád všetky detičky.
Usmiaty som, keď som čistý, len ma Janka pekne čistí.
Korunku mám hore, dole koreň, každý deň si na mňa spomeň.


Spolu so študentkami si deti zopakovali ako sa majú starať o svoje zúbky, ako ich majú správne čistiť. V závere si deti pod dohľadom názorne skontrolovali svoje vlastné zubné kefky.


Fotografie

17novembra

DEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY

Autor: Tatiana Daráková - riaditeľka MŠ
DEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY

Dňa 15. októbra sa v PKO Čierny orol v Prešove odohral koncert zdravej výživy organizovaný mestom Prešov, OŠKaCR a Referátom školstva, mládeže a športu Prešov pod taktovkou odbornej referentky Bc. Mariky Tejiščákovej DiS. Témou bola ZELENINA. Zamestnanci školských jedálni pri materských a základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Prešov pripravili spektrum jedál, ktoré lákali pohľady a šteklili chuťové bunky zúčastnených. Samozrejme, že si predstavitelia mesta vybrali a ocenili konkrétne jedlá. Medzi ocenenými bol aj TEKVICOVÝ KOLÁČ S TVAROHOM, ktorý pripravili kolegyne z kuchyne našej materskej školy. Vyzeral nádherne, ale aj chutil výborne. Okrem toho pripravili aj BRAVČOVÉ ROLÁDY S KÁPIOU, ktoré boli rovnako chutné. Deti z materských škôl vystúpili s veselým programom, ktorý obohatil tento deň a dodal mu ďalší rozmer. Zástupcovia mesta ocenili zamestnancov zariadení školského stravovania a obdarili ich bohatými darmi. Spoločne sa tešíme z vydareného podujatia.


Fotografie

7novembra

VEČERNÍČEK V MŠ

Autor: p. uč. E.Cervová a M.Vagašská (9. trieda)
VEČERNÍČEK V MŠ

Dňa 28.10.2019 sa opäť celá naša materská škola zapojila do večerníčka. Deti v spolupráci so svojimi rodičmi si zhotovili lampáše, strašidlá helloweenské tekvice, príšerky, netopiere a nechýbali ani duchovia. Samozrejme, že k nám zavítal aj ujo Ľubo s rozprávkou o repe. V závere si deti zatancovali a zaspievali pieseň o tekvici. V ďalšom školskom roku sa opäť tešíme na další ročník "Večerníčka".

29októbra

FAREBNÁ JESEŇ

Autor: p. uč. Barbara Antlová a Mária Lešková (12. trieda)
ŠARKANIÁDA

V jeden krásny slnečný októbrový deň nás v škôlke navštívila jesenná víla, ktorá potrebovala premaľovať prírodu do jesenných farieb. Víla sa opýtala detí či poznajú, aké sú farby jesene a poprosila deti zo všetkých tried, aby jej pomohli premaľovať prírodu do jesenných farieb.
Najstaršia skupina detí jej namaľovala krásne farebné obrázky na plachty, ktoré teraz skrášľujú naše chodby v MŠ, stredné skupiny detí vytvárali rôzne obrazce z lístia, gaštanov, šišiek, konárikov, kamienkov a iného prírodného materiálu, no a tie najmladšie jej pomohli do košíčkov pozbierať (farebné guľôčky)hrušky, jabĺčka a slivky, ktoré sa Víle vysypali všade po tráve.
Na záver si deti zatancovali spolu s jesennou vílou a vetríkom Tanec vetra.


Fotografie

28októbra

ŠARKANIÁDA

Autor: p. uč.E. Cervová (9. trieda)
ŠARKANIÁDA

Dňa 22.10.2019 sme sa zúčastnili mestskej škôlkárskej šarkaniády v Materskej škole na Bernolákovej ulici. Deti odprezentovali svojho šarkana Jurka, ktorého si zhotovili podľa vlastnej fantázie a potešili všetkých svojou piesňou a básňou o Šarkanovi.

Za účasť na šarkaniáde deti boli odmenené sladkosťami a diplomom.


Fotografie

28októbra

PRVÉ DNI V ŠKÔLKE DETÍ 10. TRIEDY

Autor: p. uč.Mgr. Marcela Mrázová (10. trieda)
PRVÉ DNI V ŠKÔLKE DETÍ 10. TRIEDY

Nástup ďalšej generácie 2 - 3 ročných detí do našej MŠ sprevádzali rána plné prekvapených tváričiek, ale i slzičiek. Tu platí porekadlo s úsmevom ide všetko ľahšie. Naši najmenší sa rýchlo adaptovali do nového prostredia, postupne sa osmelili a už po prvom týždni sa ľahšie lúčili od rodičov. Pozrite sa mamičky a oteckovia ako sme spoločne trávili prvé chvíľky pri nadväzovaní prvých priateľstiev, pri spoznávaní sa s novými spoločnými hrami, tancami, riekankami, básničkami, hračkami, ale i s prvým ochutnávaním dobrôt, ktoré nám pripravujú naše tety kuchárky - nech sa páči...Fotografie

22októbra

POHYB V TELE

Autor: p. uč.Adriána Andraščíková (4. trieda)
POHYB V TELE
„Abeceda, to je veda,
len tak naučiť sa nedá.
Po písmenku, pomaličky,
ulož si ju do hlavičky.“

September je veľký kráľ, do škôlky nás zavolal. A po lete, prázdninách a dovolenkách pripravil v našej škole pre všetkých veľkých i maličkých loptový deň pod názvom Pohyb v tele máme s loptami sa hráme. Ale, kto sa túžil s loptou hrať, musel sa prv rozhýbať. Deň odštartovala veselá hudobná rozcvička so 4. triedou. Po rozcvičke zasypalo náš školská dvor nie len kopec detičiek ale aj veľa, veľa loptičiek. A loptovanie sa začalo... Bolo, že to radosti. Myslím si, že lopta je bez pochyby najlepšia hračka všetkých čias a možno ste nevedeli, ale hra s ňou zlepšuje:

 • vizuálno-motorickú koordináciu,
 • akomodáciu oka, rovnováhu a jemnú motoriku,
 • schopnosť rozlišovať veľkosť a hmotnosť,
 • dýchanie a celkové okysličenie tela,
 • tímovú spoluprácu,
 • koncentráciu...

Touto akciou sa naša materská škola zapojila do medzinárodného projektu Európsky týždeň športu 2019, ktorého hlavným heslom je BUĎ AKTÍVNY...
A MY SME BOLI!!!


Fotografie

22októbra

NÁVŠTEVA V ZŠ SIBÍRSKA

Autor: p. uč.Barbara Antlová
NÁVŠTEVA V ZŠ SIBÍRSKA
„Abeceda, to je veda,
len tak naučiť sa nedá.
Po písmenku, pomaličky,
ulož si ju do hlavičky.“

A ako si písmenká ukladajú do hlavičky naši kamaráti školáci, sme sa s predškolákmi presvedčili pri návšteve ZŠ Sibírskej. Písmená sme videli všelijaké - tučné, tenké, skrútené...Všetky sa spolu kamarátili, spájali sa do slabík, slov, viet. So žiakmi 1.triedy sme si zaspievali zopár piesni a ukázali nám naozajstné , úhľadné prvácke písanky. Dokonca sme navštívili aj pána riaditeľa. Veľmi sa nám tam páčilo a ďakujeme za príjemné chvíle strávené v tejto škole.


Fotografie

15októbra

ZLATÝ KĽÚČIK

Autor: učiteľky z 9., 12., 5. a 6. triedy
ZLATÝ KĽÚČIK

Dňa 3.10.2019, triedy predškolákov navštívili divadlo Alexandra Duchnoviča s rozprávkou Zlatý kľúčik. Rozprávka potešila detské srdiečko, vykúzlila úsmev na ich tvárach a dobrú náladu. Záver predstavenia bol znásobený potleskom detí.


Fotografie

25augusta

ČO VAŠE DIEŤA POTREBUJE V MATERSKEJ ŠKOLE?

Autor: Tatiana Daráková - riaditeľka MŠ
ČO VAŠE DIEŤA POTREBUJE V MATERSKEJ ŠKOLE?
Zoznam vecí potrebných k začiatku školského roka.

 • vhodné prezuvky
 • pohodlné oblečenie
 • náhradné veci v skrinke (spodná bielizeň, ponožky, pančuchy, tričko atď.)
 • pyžamo
 • plastový pohár, zubná kefka (okrem 2-3 ročných detí)
 • plastový pohár na pitný režim
Prosíme rodičov, aby svojim deťom veci označili menom a priezviskom.
Čo sa týka ďalších potrieb pre deti (cvičebné úbory, potreby do sauny), budú rodičia usmerňovaní priebežne učiteľkami v triede, informáciami z plenárnej schôdze, či triednych aktívov.
Prosíme rodičov, aby sledovali oznamy v šatniach na nástenkách.
Ďakujeme!

Zoznam detí v triedach pre školský rok 2019/2020 - kliknite tu.

25augusta

POZVÁNKA NA PLENÁRNE ZASADNUTIE

Autor: Rada rodičov, Vedenie MŠ
POZVÁNKA NA PLENÁRNE ZASADNUTIEVÁŽENÍ RODIČIA!

Srdečne Vás pozývame na

PLENÁRNE ZASADNUTIE

rodičov detí 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 11. a 12. triedy ktoré sa bude konať dňa 4. SEPTEMBRA 2019 o 15,30 h. v telocvični materskej školy (pavilón C).
Po jeho skončení sa uskutočnia TRIEDNE AKTÍVY v jednotlivých triedach.


Účasť nutná!

25augusta

VYHLÁSENIE O BEZINFEKČNOSTI

Autor: Vedenie MŠ

VÁŽENÍ RODIČIA!

Upozorňujeme Vás, že v deň nástupu Vášho dieťaťa v novom školskom roku do MŠ, budete podpisovať Vyhlásenie o bezinfekčnosti v triede.
Nepotrebujete potvrdenie od pediatra o zdravotnom stave dieťaťa!

Ďakujeme

19augusta

POZVÁNKA PRE RODIČOV NOVOPRIJATÝCH DETÍ

Autor: Rada rodičov, Vedenie MŠ
POZVÁNKA PRE RODIČOV NOVOPRIJATÝCH DETÍVÁŽENÍ RODIČIA!

Srdečne Vás pozývame na

PLENÁRNE ZASADNUTIE

rodičov novoprijatých detí na šk. rok 2019/20, ktoré sa bude konať dňa 21. AUGUSTA 2019 o 15,30 h. v zasadacej miestnosti materskej školy.
Po jeho skončení sa uskutočnia TRIEDNE AKTÍVY v jednotlivých triedach (1. tr., 2.tr., 10.tr.).


Účasť nutná!

19augusta

Archív článkov šk. roka 2018/2019

kliknite - Archív 2018/2019