Archív článkov školského roka 2016/2017

15júna

OLYMPIJSKÝ DEŇ

Autor: p. učiteľka: Valéria Pastirová, 3. trieda
OLYMPIJSKÝ DEŇ

1. júna 2017 sme sa už tretíkrát zapojili do olympijského dňa. Zúčastnilo sa ho 212 detí z našej MŠ. Olympijskú pochodeň a olympijskú vlajku niesli spolu s deťmi a učiteľkami za tónov olympijskej hymny pozvaní hostia: Lucia Langošová – Karate klub Junior Prešov, Matej Falat - lyžiar, člen reprezentačného a-teamu v alpských disciplínach, Miloš a Ľuboš Šarpatakyovci - hádzanári reprezentačného a-teamu Tatrana Prešov. Olympijský deň otvorila p. riaditeľka Tatiana Daráková, privítala hostí a súťažiacich. Deti Martin Berecký a Valentína Vavreková zo 6. triedy zložili olympijský sľub. V úvodnom ceremoniáli vystúpili aj detské gymnastky z TJ Slávia PU Prešov – klub gymnastického športu pod vedením tréneriek A. Kovalskej a P. Tomkovej, čím dodali deťom ešte väčšiu chuť do súťaženia. Po vystúpení už nasledovalo samotné súťaženie na stanovištiach. Súťažili deti od 2 – do 7 rokov. Disciplíny: skok vo vreci, jazda na kolobežke, hod na cieľ, slalom, beh cez prekážky, skok do diaľky z miesta, prekážková dráha. Po skončení disciplín deti dekorovali pozvaní športovci medailami, ocenenili diplomami a vecnými cenami, ktoré pre deti zabezpečil predseda olympijského klubu JUDr. René Pucher. V záverečnom ceremoniáli vystúpili členovia tanečnej skupiny GRIMMY. Pani riaditeľka ukončila olympijské hry. Hostia vypustili balóny a za tónov olympijskej hymny spolu s deťmi zvesili olympijskú vlajku. Atmosféra počas celého podujatia bola nabitá športovým zápolením!

Fotografie

12júna

DIVADELNÁ PREHLIADKA KĽÚČIK DO DIVADLA

Autor: p. učiteľka: Beáta Tomková
DIVADELNÁ PREHLIADKA KĽÚČIK DO DIVADLA
Kozliatka, otvorte, ja som vaša mamička...

Takto si 30.5.2017 pospevovali deti 10. triedy našej MŠ, ktoré sa zúčastnili 7. ročníka divadelnej prehliadky Kľúčik do divadla.
Prehliadka sa konala pod záštitou mesta Prešov a zorganizovali ju súkromná MŠ Mamajáčik a MŠ Bernolákova.
Deti z MŠ Zemplínska sa predstavili básničkami Daniela Heviera, súkromná MŠ Mamajáčik predviedla divadielko Žabiatkonaše deti z Jurkovičky zahrali pod vedením pani učiteliek Katky a Beátky ľudovú rozprávku Kozliatka. Neboli to však hlúpe kozliatka, ale poslušné, ktoré zlému vlkovi neotvorili.
Z vydareného podujatia a úspešného účinkovania si zúčastnené MŠ odniesli diplomy, všetky deti boli ocenené hodnotnými knihami, a čo je hlavné, zostali im nezabudnuteľné zážitky.

Fotografie

12júna

ZÁLESÁCKY DEŇ

Autor: p. učiteľka: Mgr. Marcela Mrázová
ZÁLESÁCKY DEŇ

Plní očakávaní sme sa tešili na náš prvý Zálesácky deň, boli sme napätí i zvedaví, čo nás čaká. Hneď na prvom stanovišti sme začali s objavovaním, kde na nás čakala napínavá cesta. Zahrali sme sa na akrobatov na lane, pričom sme sa museli spoľahnúť na silu v nohách, i v rukách, v spojení s rovnováhou. Ďalšie stanovište ukrývalo množstvo krížom-krážom poprepletaných pavučín. Keďže sme zdatní, ľahko sme ich všetky podliezali, preliezali a poprekračovali - zahrali sme sa na obrovských pavúkov a išlo nám to skvele. Naučili sme sa všeličo o ohni, že vie byť pre nás užitočný, ale aj veľmi nebezpečný. Suprové bolo pre nás postaviť si stan. Najprv sme si pospájali konštrukciu a nakoniec sme všetci spoločne vlastnými rukami naň navliekli plachtu a tram-ta-ra-ráááá – náš stan bol hotový, pripravený na ozajstnú stanovačku. Všetci sme si ho s radosťou vyskúšali. :) Veď nie je nič lepšie, ako to všetko zažiť – cítiť, vidieť, tak teda veľké ĎAKUJEME patrí dobrovoľníkom z občianskeho združenia Dračia stopa.
Fotografie

8júna

AKO SME SA MALI NA 4. ROČNÍKU JURMAKU NA JURKOVIČKE

Autor: p. učiteľky: Valika a Ľubka z 1. triedy
AKO SME SA MALI NA 4. ROČNÍKU JURMAKU NA JURKOVIČKE
"A vi skadzi? Bo mi stadzi!
Znace skadzi? Ta s Prešova!"

Týmito slovami v rýdzej šarištine otvorili deti zo školského ľudového súboru ČEREŠENKA pod vedením p. uč. Valiky VolkovejĽubky Damankošovej4. ročník Jurmaku na Jurkovičke. Opäť to bola skvelá akcia, ktorá prilákala nielen rodičov detí našej MŠ, ale aj ľudí z blízkeho okolia. V programe okrem nášho súboru vystúpili so spevom detských ľudových piesní bračekovci Šebejovci, p. uč. Júlia Pavlovičová so spevom súčasnej populárnej hudby a folklórny súbor Sabinovčan sa predstavil ľudovými tancami "Šarišská polka" a "Fogaš". Celým popoludním sa šírila nezameniteľná vôňa pečenej klobásky, vôňa kávy, medovníkov i cukrovej vaty. Ako to už tradične na jarmoku býva, prekvital aj čulý predaj ručne vyrobených výrobkov, ktoré pripravili p. učiteľky. Predávali sa maľované stoličky, dózy, korálky, skákacie loptičky, rámiky, záložky, tabuľky na kreslenie, náušnice... až po maľovanie na tvár. Jarmočnú atmosféru dopĺňala temperamentná ľudová hudba z reproduktorov. Veľmi nás potešilo, že na náš Jarmok po prvýkrát zavítala aj pani primátorka mesta Prešov, Ing. Andrea Turčanová. Dúfame, že všetci hostia boli spokojní a o rok sa znovu stretneme. Dovidenia!

Ďakujeme všetkým našim sponzorom!
Fotografie

17mája

POZVÁNKA NA JURMAK NA JURKOVIČKE

Autor: Tatiana Daráková - riaditeľka MŠ
POZVÁNKA NA JURMAK NA JURKOVIČKE
Kto príde uvidí, zažije, ochutná...

Školský ľudový súbor "Čerešenka"
Ľudový súbor "Fijalečka"
FS Sabinovčan
zmrzlina, pukance, cukrová vata...
buchty zo školskej jedálne
pečená klobása
možnosť zakúpenia ručne vyrobených výrobkov
pravá jarmočná nálada
spevácke prekvapenia

8mája

TEŠILI SME SA NA TANGRAMIÁDU

Autor: p. učiteľky: Cervová, Vagašská, Pavlovičová
TEŠILI SME SA NA TANGRAMIÁDU

V MŠ Jurkovičova bol zrealizovaný 4.ročník Tangramiády.
Na túto akciu sa prihlásilo šesť materských škôl.
Tangramiáda prebiehala v troch kolách:

1.kolo: Vytvoriť z tangramu obrázok s riešením
2.kolo: Vytvoriť obrázok bez riešenia
3.kolo: Zložiť obrázok z farebných geometrických útvarov podľa vlastnej predstavy.

Zúčastnené deti sa veľmi tešili na hru s tangramom a úspešne zvládli všetky tri kolá. Každý z nich bol odmenený diplomom a darčekom.
Fotografie

2mája

ŠKÔLKU SME SKÁKALI ZAS

Autor: p. učiteľka: Bc. Baška Miklošková (11. trieda)
ŠKÔLKU SME SKÁKALI ZAS

25. apríla 2017 pani učiteľky z 11. triedy opäť zorganizovali veselú školskú akciu Škôlka skáče škôlku pre všetky šikovné deti a ich pani učiteľky. V sprievode hudby si deti poctivo vyskákali všetky škôlky nakreslené na zemi.
Za každé odskákanie dostali nálepky a po vyzbieraní 8 nálepiek si mohli prísť pre odmenu a to nielen sladkú. Na záver sa zúčastnili detskej diskotéky pri amfiteátri, kde sa mohli do sýtosti vyskákať a vytancovať.
Fotografie

30apríla

SKAUTI V MŠ

Autor: Tatiana Daráková - riaditeľka MŠ
SKAUTI V MŠ

Vo štvrtok 27.4.2017 v popoludňajších hodinách nás navštívila skupina skautov z občianskeho združenia Pathfinder - Prieskumník, Oddiel Prešov pod vedením pána Jána Šolca. Mladí ľudia sa rozhodli pomôcť malým kamarátom a spríjemniť im prostredie vyčistením od odpadkov, prerýľovaním pieskovísk a úprave ich okolia.
Vážime si tento prístup a tešíme sa, že nezištne priložili ruku k dielu a pomohli tým najmenším a najzraniteľnejším bytostiam – našim deťom.

Ďakujeme aj ďalším pomocníkom, našim rodičom, ktorí nám individuálne brigádnicky pomáhajú!
Fotografie

30apríla

AKO SME OSLAVOVALI DEŇ ZEME

Autor: p. učiteľky: Anika Suchárová a Ivetka Kropuchová (8. trieda)
AKO SME OSLAVOVALI DEŇ ZEME

Dňa 21.4.2017 (piatok) sme odštartovali náš každoročný projekt Deň Zeme, ktorého úlohou je zvýšiť enviromentálne povedomie detí. Tohtoročný projekt sa riadil heslom: Nevyhadzuj, zíde sa nám! 1. úloha: Z odpadového materiálu (kartónová škatuľa) pripraviť pre našu Zem darčekovú škatuľu so sľubmi a skutkami, že našu zem nebudeme zbytočne znečisťovať a poškodzovať. Tak sa nám tu bude lepšie dýchať a krajšie žiť. 2.úloha: Spoločne si vyčistiť a skrášliť priestor na školskom dvore, aby sme sa mohli bezpečne hrať. Ďakujeme všetkým deťom a pani učiteľkám, ktorí sa do projektu zapojili. Dobre zmotivované deti priniesli pre našu Zem krásne darčekové škatule a Separka so Separkou, ktorí pomohli deťom pri upratovaní dvora. Každá trieda bola odmenená medailou ochrancov Zeme.

MÁME RADI NAŠU ZEM!


Fotografie

23apríla

KRST KNIHY - AKO PRIŠLA LÁSKA NA SVET

Autor: p. učiteľka: Mgr. Magdaléna Michálková
ZIMNÁ ŠKOLA V PRÍRODE S VÝUČBOU LYŽOVANIA VO VYŠNÝCH RUŽBACHOCH 2017

Petra Stoláriková alias Nena Turner je spisovateľka narodená a žijúca v Prešove. Už vo svojom mladom veku má na konte dva vydané romány Čierna princezná a ryšavý poddaný – kniha prvá, Čierna princezná a ryšavý poddaný - kniha druhá a pripravuje aj tretie pokračovanie. Zároveň pracuje ako pôrodná asistentka, čo ju priviedlo k napísaniu knihy Ako prišla láska na svet. Na pohľad útle dielko v sebe ukrýva autorkinu veľkú túžbu, čo najlepšie pripraviť budúce mamičky na najkrajší deň života, ktorý je i napriek tomu spojený s obavami a neistotou. Milými poviedkami pomáha tento strach zvládnuť.

Keď sa pred časom začalo v našej materskej škole skloňovať slovné spojenie krst knihy bola to veľmi prekvapivá, no zároveň zaujímavá informácia. Netrvalo dlho a dozvedeli sme sa pár dôvodov, prečo práve nám sa dostalo takej pocty: Prvým bolo, že obrázky našich detí si autorka knihy vybrala ako ilustrácie pre svoje dielo. Druhým, že Petra, ako dieťa, navštevovala našu materskú školu, kedy ju učili súčasná pani riaditeľka Tatiana Daráková a bývalá pani učiteľka Adela Bodáková. No a ak by sme čerpali z výroku nemeckého filozofa Novalisa, ako ho v knihe citovala aj samotná autorka: Dieťa je láska, ktorá sa stala viditeľnou., tak teda kde môže byť nahromadené viac lásky, ako v najväčšej materskej škole na Slovensku?

29. marca 2017 nastal deň "D". V krásnom, komornom prostredí literárnej kaviarne Viola zasadenej takmer v srdci Prešova, nás privítal spev a prednes detí z 11. triedy pod vedením pani učiteliek BC. Barbary Mikloškovej a Ivety Dzadíkovej. Dievčatá zo 6. triedy, ktoré pripravili pani učiteľky Mgr. Marcela Mrázová a Mgr. Miroslava Takáčová, zaspievali uspávanky a Ľubko Šebej s hudobným sprievodom svojho ocka odprezentovali krásne rusínske a slovenské pesničky. Samozrejme, nechýbal ani rozhovor s autorkou, kedy sme sa dozvedeli viac o jej živote, tvorbe a plánoch do budúcna. Popoludním hostí sprevádzala pani učiteľka Magdaléna Michálková. Program príjemne oživila aj ukážka z knihy v podaní pána Eduarda Micháleka, z ktorej vám teraz ponúkame malú ochutnávku:

„Materstvo a rodičovstvo sú príliš tvrdé výrazy na niečo imaginárne, čo je v konečnom dôsledku to najkrajšie a najčistejšie na svete. Ide skôr o vyvrcholenie súžitia, empatie, pochopenia, lásky, vernosti a celoživotnej oddanosti dvoch ľudí navzájom. Pretože dieťa je spojenie vašej lásky a citov. A starostlivosť o neho a jeho výchova je tak človeku vlastné, že to rozhodne nie je nutnosť.“

Petra si za krstnú matku knihy „Ako prišla láska na svet“ zvolila osobu sebe najbližšiu, a to svoju mamu. Krstilo sa gumenými cukríkmi, z čoho mali najväčšiu radosť práve najmladší hostia. Zlatým klincom programu bola jedinečná Edith Piaf v podaní našej talentovanej kolegyne Júlie Pavlovičovej. Hodinku plnú zážitkov a emócií uzavrela autogramiáda. Bolo to skutočne čarovné popoludnie, môžete ľutovať, ak ste tam neboli!
Fotografie

23apríla

ZIMNÁ ŠKOLA V PRÍRODE S VÝUČBOU LYŽOVANIA VO VYŠNÝCH RUŽBACHOCH 2017

Autor: pani učiteľka: Beáta Tomková
ZIMNÁ ŠKOLA V PRÍRODE S VÝUČBOU LYŽOVANIA VO VYŠNÝCH RUŽBACHOCH 2017
Lyžujem sa, čiže mám na nohách lyže.
Jedna lyža, druhá lyža, sneh je biely ako ryža.
Ja sa krásne lyžujem, lyžami sneh ryžujem.
Padám! Pomóóc! Kde som? Kto som?
Lyžiar, čo lyžuje nosom.

Pätnásť detí našej MŠ, inštruktorky lyžovania Ľubka, Marika, Beátka a zdravotníčka Agátka sa v dňoch od 27.2. - 3.3.2017 zúčastnili zimnej školy v prírode zameranej na výučbu lyžovania vo Vyšných Ružbachoch. Lyžovačka, to je hračka... takýto pokrik znel z úst detí, ktoré sa po prvýkrát postavili na lyže. Prekonali strach z lyží. Naučili sa brzdiť, padať, hraniť, vstávať, zísť kopec bez pádu a nakoniec úspešne zvládli aj jazdu medzi prekážkami. Veľkou motiváciou bol pre nich vlek, najprv lano, potom poma. Prešli okolo všetkých prekážok na kopci a za odmenu získali od uja vlekára Fera čokoládové medaily. V závere pobytu tancovali na diskotéke a za úspešné ukončenie lyžovania získali ďalšie medaily, diplomy, omaľovanky a náramky. Šťastné a hlavne zdravé sa vrátili domov.
Veríme, že nikdy nezabudnú na spoločne prežité chvíle!
Fotografie

9apríla

ŠPORTUJEME S RADOSŤOU

Autor: pani učiteľka: B. Miklošková, 11. trieda
ŠPORTUJEME S RADOSŤOU

Jedného pekného slnečného dňa sa deti z 11 triedy so svojimi pani učiteľkami zúčastnili športového dňa na ZŠ Sibírskej.
Najprv sme sa športovo obliekli, obuli si pevnú obuv a na začiatok sme sa poriadne rozcvičili. Potom, plní síl a odhodlania sme začali športovať podľa pokynov pánov trénerov. Šesť športových stanovíšť sme prešli s rýchlosťou, silou a radosťou. Tréneri nás medzi tým povzbudzovali pokrikom a hlavne dobrou náladou.
Na záver si všetky deti nastúpili ako správni športovci, zakričali si pravý športový pokrik a ako odmenu dostali zlaté medaile.
Fotografie

2apríla

MAMA, TATO, ZATANCUJ SI SO MNOU!

Autor: študentka Janka
MAMA, TATO, ZATANCUJ SI SO MNOU!
Deti netrpezlivo čakali, kedy sa vo dverách objavia ich rodičia.

V rámci spolupráce MŠ s rodinou sa jeden marcový piatok niesol v hesle Mama, tato, zatancuj si so mnou! Bolo to počas mojej pedagogickej praxe pri p. uč. Valike v 1. triede.
Keďže si uvedomujeme, že spolupráca MŠ s rodinou je veľmi dôležitá, rozhodli sme sa, že koniec týždňa využijeme na krátku spoločnú aktivitu detí a rodičov. Deti sa jednoduchý tanec na pieseň Chu-chu-a naučili počas vzdelávacej aktivity a v piatok netrpezlivo čakali, kedy sa vo dverách objavia ich rodičia, aby si tento tanček mohli zatancovať spolu s nimi. Rodičia nás milo prekvapili, pretože ani jeden z nich neodmietol zatancovali so svojim dieťaťom, dokonca boli touto akciou nadšení. Tešíme sa preto na ďalšie aktivity realizované v spolupráci s rodičmi a veríme, že budú mať aspoň taký úspech, aký mal tanec Chu-chu-a!
Fotografie

20marca

ROZPRÁVKY UŽ ČÍTAM SÁM

Autor: pani učiteľka: Mgr. Marcela Mrázová
ROZPRÁVKY UŽ ČÍTAM SÁM
Kniha podnecuje záujem detí o čítanie, písanie, no najviac v nich prebúdza túžbu naučiť sa čítať.

Nastal slnečný marcový deň a keďže máme v našej MŠ v 4. a 6. triede odvážne deti: Filipka Adamkoviča, Peťka Dyačovského, Ľubka Šebeja, tak si trúfli títo naši smelí škôlkári predviesť svoje čitateľské umenie pred dospelými. Hneď v úvode nás milo privítali tety v krásnych krojoch v Slniečku – knižnici P.O.Hviezdoslava v historickej budove nášho mesta.

Ešte pred samotným čítaním mal za úlohu každý súťažiaci napísať svoje meno fixou na tabuľu – naši chlapci to zvládli bravúrne. Potom si každý vylosoval zo zástery na krásnom kroji svoje číslo a podľa neho mu bola priradená rozprávka, ktorú prečítal. Číslo 1 si vylosoval Filipko, ktorý začal čítať ako prvý, išlo mu to geniálne a získal prvé miesto. Ďalším súťažiacim z našej MŠ bol Ľubko, ktorý taktiež čítal s noblesou a veľmi odvážne. Za ním nasledoval Peťko, ktorý si vylosoval č.7 a skvelo predviedol svoje čitateľské znalosti. I napriek tomu, že tam boli dosť zložité slová, všetci traja reprezentovali skvelo, boli smelí, odvážni a zožali obrovský úspech a potlesk. Medzi čítaním sme si urobili krátku prestávku, ktorú nám spestril svojim spevom a nabil nás energiou náš excelentný spevák Ľubko Šebej. Pohostili nás sladkosťou a džúsom. Po prečítaní rozprávok nasledovalo hodnotenie a na konci tohto krásneho rozprávkového čítania nám porota udelila diplomy a darčeky.
Fotografie

20marca

NÁVŠTEVA KRAJSKÉHO MÚZEA V PREŠOVE

Autor: pani učiteľka: Nataša Hristová (4. trieda)
NÁVŠTEVA KRAJSKÉHO MÚZEA V PREŠOVE
Mamka, ocko, ja mám nápad, poďme sa tam pozrieť spolu.

Ahojte kamaráti a milí rodičia... Viete, kde sme boli 24.01.2017? V Krajskom múzeu v Prešove. Viete kde sídli? V nádherných priestoroch Rákocziho paláca na Hlavnej ulici č. 86 v meste Prešov. Z Jurkovičovej zastávky sme cestovali trolejbusom č. 8, ktorý nás doviezol na Hlavnú ulicu. Museli sme sa trochu vracať, aby sme sa dostali na Hlavnú 86. Otvorili sme ťažkú veľkú bránu a vnútri nás privítali milé tety. Jedna z nich bola babka nášho kamaráta Patrika. Babka nás sprevádzala po múzeu a odkrývala nám zaujímavé expozície:

Ľudové tradície – ako sa niekedy ľudia obliekali, ako bývali, aké mali kuchyne, izbičky...
Salaš s nebezpečným vlkom a s košiarom ovečiek
Zvieratá a vtáky, ktoré žijú na našom území
Historické hodiny
Ako býval gróf Rákoczi – jeho nábytok, obrazy...
Hasičskú techniku, od starých záprahových techník až po najnovšie autá...

Potom nás tety ponúkli teplým čajíkom, keksíkom a cukríkmi, čo sme si vychutnávali a pri tom sme obdivovali expozíciu lietadiel. Celé to bolo veľmi zaujímavé. Poďakovali sme sa, rozlúčili a plní dojmov sme sa vrátili do MŠ. Mamka, ocko, ja mám nápad, poďme sa tam pozrieť spolu.

NÁVŠTEVA KRAJSKÉHO MÚZEA V PREŠOVE
19marca

NÁVŠTEVA HVEZDÁRNE A PLANETÁRIA

Autor: pani učiteľka: Nataša Hristová (4. trieda)
NÁVŠTEVA HVEZDÁRNE A PLANETÁRIA
Keď zhasli svetlo, trochu sme sa báli...

6. februára 2017 sme s predškolákmi našej MŠ spoznávali vesmírne tajomstvá vo Hvezdárni a planetáriu na Dilongovej ulici č. 17 v Prešove. Z autobusu sme vystúpili hneď pred vstupom do hvezdárne. Po zazvonení na zvonček nám prišiel otvoriť ujo, ktorý nás sprevádzal, vysvetľoval a premietal. Najprv sme si obuli návleky, všetci sme si vyzliekli bundy a presunuli sa do sály, kde bolo veľa sedadiel a veľká premietacia plocha. Ujo nám ukázal maketu našej Zeme, Slnka, Mesiaca. Taktiež nám ukázal ako sa vlastne Zem otáča okolo Slnka a zároveň okolo vlastnej osi. Vysvetlil nám ako a prečo sa strieda deň a noc, a že Mesiac je stále na oblohe. Potom sme si pozreli veselé rozprávky. Následne sme sa presťahovali do planetária. Keď zhasli svetlo, trochu sme sa báli, ale pomocou rozprávky Martinko a hviezdička sme sa dostali do vesmíru. Spoznali sme hviezdy, kométu, planéty aj zaujímavé súhvezdia. Bolo tam super a všetkým odporúčame návštevu planetária. Dovidenia.
P.S.: naše zážitky sme zachytili vo výtvarných prácach, pozrieť si ich môžete na fotografii pod článkom.

NÁVŠTEVA HVEZDÁRNE A PLANETÁRIA
16marca

POZVÁNKA NA KRST KNIHY

Autor: Tatiana Daráková - riaditeľka MŠ
POZVÁNKA NA KRST KNIHY
7marca

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ 2017

Autor: Tatiana Daráková - riaditeľka MŠ
DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ 2017VÁŽENÍ RODIČIA A PRIAZNIVCI

Materskej školy na ul. Jurkovičova 17 v Prešove!

Srdečne Vás pozývame na

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ,

ktorý sa uskutoční dňa 4. APRÍLA 2017 o 9,00 hod.v zasadacej miestnosti MŠ.

Ste vítaní!
Vedenie MŠ

7marca

ZÁPIS DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY

Autor: Tatiana Daráková - riaditeľka MŠ
ZÁPIS DETÍ DO MATERSKEJ ŠKOLY
Všetky dôležité informácie pre rodičov

Riaditeľstvo MŠ Jurkovičova 17, Prešov oznamuje rodičom, že zápis do materskej školy na školský rok 2017 - 2018 bude prebiehať v súlade s platnou legislatívou (novelou školského zákona § 20 ods. 2 s účinnosťou od 1.9.2015), v čase

od 18. apríla do 12. mája 2017.


 1. Žiadosť do MŠ je dostupná na webovom sídle školy (www.msjurkovicova.sk) alebo si ju môžete vyzdvihnúť priamo v budove MŠ. Bližšie informácie na tel. čísle 051/7775011 a 0911 215966.
 2. Žiadosť musí byť vyplnená, podpísaná oboma rodičmi a potvrdená pediatrom. Rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí si zákonný zástupca dieťaťa vyzdvihne do 30 dní od ukončenia podávania žiadostí, proti podpisu osobne v MŠ.
 3. Materská škola prednostne prijíma deti:
  • rok pred plnením povinnej školskej dochádzky
  • deti s odkladom povinnej školskej dochádzky
  • deti s dodatočne odloženým plnením povinnej školskej dochádzky
  • deti, ktoré majú súrodencov v našej MŠ
  • deti od dvoch rokov veku
 4. Pri prijímaní deti mladších ako 3 roky by deti mali:
  • zvládať odlúčenie od matky na potrebne dlhý čas
  • spolupracovať pri základných sebaobslužných a hygienických návykoch (obliekanie, vyzliekanie, umývanie sa, pýtanie sa na WC)
  • primerane veku komunikovať s učiteľkami alebo inou dospelou osobou
  • mali by mať osvojené základné stravovacie návyky (vedieť piť z hrnčeka, držať lyžicu...)

21februára

VLOČKA ISKIEROČKA

Autor: pani učiteľka: Tatiana Kopčáková (12. trieda)
VLOČKA ISKIEROČKA
Dvanásť vločiek ako mesiačikov v rozprávke.

V mesiaci február, keď na náš školský dvor padal sneh bielučký ako kvitnúca biela ľalia a treskúce mrazy kreslili na naše okienka všakovaké nádhery od výmyslu sveta, naše triedy nás privinuli teplým šálom obtočeným okolo nás, v spoločnosti našich dobrých učiteliek, majsteriek dobrých nápadov, sme si začali vyrábať snehové vločky. Boli to kamarátky pre vločku Iskrierôčku. Všetci sme sa veľmi snažili a za pomoci našich šikovných učiteliek sme si urobili unikátnu výstavu prekrásnych vločiek. Jedna bola krajšia ako tá druhá. Keď sa všetky kamarátky vločky stretli na výstave, určite sa potešili, že naša vločka Iskierôčka konečne nie je sama. Všetky vločky sa trblietali v priestore ako hviezdičky na nebi a my sme sa tomu veľmi tešili. Cítili sme sa medzi nimi ako víly na kvitnúcej lúke. Tých vločiek bolo dvanásť ako mesiačikov v rozprávke. Za odmenu dostala každá trieda vločkové ocenenie za usilovnosť a snaživosť. Už sa nevieme dočkať na našu ďalšiu školskú akciu. Fotografie

29januára

DARUJTE 2% Z DANE

Autor: Mgr. Miroslava Priščáková - predseda rodičovského združenia
Darujte 2% z vašich daní
Darujte 2% z vašich daní

Vážení spoluobčania, rodičia a priatelia,

cieľom a úlohou Rodičovského združenia pri MŠ Jurkovičova je najmä podpora vzdelávania a výchovy našich detí, podpora ich aktivít v materskej škole a uskutočňovanie rôznych záujmových podujatí. Na realizáciu týchto cieľov sú nevyhnutne potrebné určité finančné prostriedky, ktoré získavame aj vďaka členským príspevkom, vďaka Vašim sponzorským darom a pod. Jedným z ďalších spôsobov získania tak potrebných zdrojov je možnosť použitia 2% zo zaplatenej dane z príjmov právnických a fyzických osôb (podnikateľov i zamestnancov).

Dovoľujeme si Vás preto osloviť a požiadať o poukázanie 2% z Vami zaplatenej dane z príjmov v prospech nášho občianskeho združenia.
Čo je potrebné urobiť:
Fyzická osoba – zamestnanec, ktorý nemá povinnosť podať daňové priznanie a zamestnávateľ mu vykonal ročné zúčtovanie dane* môže vyhlásiť, že podiel zaplatenej dane do výšky 2% má daňový úrad poukázať ním určenej právnickej osobe – nášmu obč. združeniu. Urobiť tak môže prostredníctvom priloženého „VYHLÁSENIA“, ktoré treba vyplniť a do 30. apríla 2017 predložiť príslušnému daňovému úradu. Prílohou vyhlásenia je aj potvrdenie o zaplatení dane, ktoré vyplní zamestnávateľ. O vykonanie zúčtovania dane treba zamestnávateľa požiadať do 15. februára 2017. Zamestnávateľ je povinný zúčtovanie vykonať do 31. marca 2017. Fyzická osoba, ktorá je povinná podať daňové priznanie, môže v ňom vyhlásiť, že podiel zaplatenej dane do výšky 2% má daňový úrad poukázať ním určenej právnickej osobe – nášmu obč. združeniu. Urobiť tak môže prostredníctvom príslušnej kolónky v daňovom priznaní do 31. marca 2017. (DP FO typ A – VIII. ODDIEL – Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov FO... DP FO typ B – XII. ODDIEL - Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov FO...) Právnická osoba môže taktiež v daňovom priznaní vyhlásiť, že podiel zaplatenej dane do výšky 2% má daňový úrad poukázať ním určenej právnickej osobe – nášmu obč. združeniu.

Urobiť tak môže prostredníctvom príslušnej kolónky v daňovom priznaní do 31. marca 2017. (DP PO – IV.časť na strane 7). Potrebné údaje: IČO: 173196171276 Právna forma: občianske združenie Obch. meno/názov: Rodičovské združenie pri MŠ Jurkovičova Sídlo: Jurkovičová 17 08001 Prešov. Prikladáme tlačivo Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov FO, podľa zákona č. 595/2003 Z.z. v z.n.p., ktorej bolo za zdaňovacie obdobie vykonané ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti“, v ktorom sú už vyplnené údaje o prijímateľovi. V prípade potreby ďalšie tlačivá nájdete na sekretariáte materskej školy.

Vopred ďakujeme za poukázané prostriedky, pochopenie a Vašu podporu. Získané zdroje použijeme v súlade s cieľmi, úlohami a stanovami občianskeho združenia. V roku 2017 Vám prajeme veľa zdravia, osobných a pracovných úspechov a tešíme sa na stretnutia v rámci aktivít Rodičovského združenia MŠ Jurovičova.

Mgr. Miroslava Priščáková

22januára

VESELÍ "NETRADIČNÍ" SNEHULIACI

Autor: pani učiteľka: Mgr. Marcela Mrázová (6. trieda)
VESELÍ NETRADIČNÍ SNEHULIACI
Užili sme si snehu dosýtosti...

Konečne k nám zavítala mrazivá biela pani ZIMA, ktorej sme sa už nevedeli dočkať. Keďže sme ju chceli veľkolepo prekvapiť – postavili sme jej našich netradičných SNEHULIAKOV, veď sa na nich pozrite a sami na to prídete …. jeden práve chytá bronz a fajnučko sa vyhrieva, druhý oddychuje po guľovačke, tretí si len tak sedí a vegetí, štvrtý sa pošmykol a spadol – pozerá sa na nás dole hlavou, ďalší sa uložil na zimný spánok so svojim malým snehuliatkom, jeden je štíhly, jeden malinký, ďalší je vysoký, iný obrovský...

S prianím bielej zimy a do snehuliakovania :) Fotografie

8januára

POSTREHY ŠTUDENTIEK Z PRAXE V NAŠEJ ŠKOLE

Autor: slečny študentky: Janka, Lucka, Katka a Miška
POSTREHY ŠTUDENTIEK Z PRAXE V NAŠEJ ŠKOLE
... cink, cink, cink, čo to asi znamená, keď padajú vločky biele, zima je tu už to vieme...

Týmto príspevkom by sme sa Vám chceli predstaviť a popísať, čo sme zažili počas pedagogickej praxe v 1. triede v MŠ na Jurkovičovej ulici v Prešove. Sme študentky Pedagogickej fakulty na Prešovskej univerzite v Prešove. V MŠ sme strávili dva týždne. Prvý týždeň sa niesol v téme „Farbičky, čarbičky". Spolu s deťmi sme spoznávali, rozlišovali, vyrábali a hrali sa so základnými farbami. Druhý týždeň sa niesol v duchu témy „Ruky rukaté". Tu sme sa zamerali na to, čo všetko naše ruky vedia. Spolu s deťmi sme zistili, že naše ruky toho dokážu veľmi veľa - vedia kresliť, pohladiť, počítať, niečo vyrobiť, hrať na hudobný nástroj a taktiež pomôcť. Keďže sme mali tento semester k dispozícii len dva týždne praxe a z toho druhý bol v období pred Vianocami (12. - 16.12.2016), využili sme posledný deň na to, aby sme sa mohli venovať aj príchodu zimy a s ňou príchodu Vianoc. V posledný deň praxe sme sa premenili na snežné víly, ktoré do 1. a 4. triedy Snehovou pesničkou priniesli zimu, sneh, a tak privítali zimu. Keďže sme nechceli byť snežné víly, ktoré len prídu, pozdravia deti a odídu, snažili sme sa zapojiť do činnosti aj deti. Naučili sme ich rytmický refrén piesne, ktorý si zaspievali spolu s nami. Lenže, aby toho nebolo málo a stále sme boli v téme týždňa „Ruky rukaté", využili sme detské rúčky a hrou na detských hudobných nástrojoch sme spolu privolávali zimu a sneh, ktorý k zime patrí. Veď kto by chcel Vianoce bez snehu? A naozaj spolu s deťmi sa nám podarilo privolať sneh. Matka príroda Nás musela veľmi dobre počuť, pretože v tento deň začalo snežiť nielen za oknom, ale aj v triede. Myslíme si, že tento deň bol veľmi pekným záverom našej praxe. Dúfame, že deti budú mať len pekné spomienky na Nás a na deň, kedy spolu so snežnými vílami privolali sneh. Na záver sa chceme ešte raz zvlášť poďakovať pani učiteľke Valérii Volkovej za jej ochotu, pomoc a vedenie, počas celých dvoch týždňov, ktoré sme s ňou a deťmi v jej triede mohli stráviť, taktiež aj pani učiteľke Ľubke, pani riaditeľke a všetkým ostatným, ktorí boli ochotní nám akokoľvek pomôcť. Veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa, až sa raz opäť stretneme.

Fotografie

22decembra

VESELÉ VIANOCE A PF 2017

Autor: MŠ Jurkovičova

Pokojné, láskyplné Vianoce a P.F. 2017 Vám želá Tatiana Daráková a kolektív zamestnancov MŠ Jurkovičova 17, Prešov.

VESELÉ VIANOCE A PF 2017
7decembra

NAJDLHŠÍ ŠARKANÍ CHVOST

Autor: p. učiteľky: Marika Lešková, Baška Antlová (7.trieda)
NAJDLHŠÍ ŠARKANÍ CHVOST

V jeden sychravý novembrový deň pani Jeseň kontrolovala stromy, či už zhadzujú svoje listy a pri škôlke stretla pekného, ale smutného šarkana. Viete prečo bol smutný? Prezradil jej, že večer šantil s vetríkom a nevšimol si komín, o ktorý sa mu zachytil chvostík a celý sa mu preto odtrhol. Aj kvôli tomu poslala pani Jeseň deťom do škôlky list a poprosila ich, aby jej pomohli rozveseliť šarkana tým, že mu spravia nový chvostík. Deti sa pustili do práce a urobili krásny, 60 metrov dlhý, pestrofarebný chvost z rôznych stužiek, mašličiek, čipiek a iných materiálov. Keď ho šarkan uvidel, stal sa z neho najšťastnejší šarkan s najdlhším chvostom v celom okolí. A keďže vonku už spadlo všetko lístie, bol rád, že môže opäť vyletieť na oblohu a spokojne sa vrátiť do krajiny Šarkanovo. Deti mu ešte na rozlúčku zaspievali pesničku. A keď niekedy v jeseni uvidíte na oblohe šarkana ,ktorý vám bude mávať najdlhším chvostom, budete vedieť, že je to šarkan, ktorého deti z MŠ na Jurkovičovej ulici pomohli rozveseliť.

Fotografie

28novembra

VEČERNÍČEK

Autor: Mgr.Silvia Paľková
VEČERNÍČEK

Už niekoľko rokov sa, v jesenných mesiacoch, koná v našej MŠ tvorivé popoludnie s rodičmi pod názvom Večerníček v materskej škole. Tento rok sa týmto výnimočným dňom stala streda, 26.októbra.
Celý tento deň deti netrpezlivo čakali na chvíľu, kedy do triedy vstúpia ich rodičia. Tí, si ešte nestihli vyzliecť ani kabát a už ich deti ťahali k stolom, na ktorých bol nachystaný výtvarný a odpadový materiál. Ak si deti chceli všetko vyrobiť, nesmeli zaháľať a hneď sa púšťali do práce. S pomocou rodičov vyrobili rôzne svietniky, jesenné stromy, sovy, strašidelných duchov či netopierov, vyrezávali a zdobili tekvice...
Keďže pri práci deti poriadne vyhladli, tety kuchárky im pripravili guľáš, na ktorom si pochutnali spolu s rodičmi. Po naplnení brušiek sme sa presunuli do telocvične, kde pre deti bolo pripravené bábkové predstavenie s názvom Maťko a Kubko. Rodičia sa v tom čase odobrali do zasadacej miestnosti školy na Hodinku otázok a odpovedí s vedením školy. Popritom mali rodičia možnosť ochutnať nátierky a čokoládovú fontánu, ktorú im pripravili tety kuchárky. Po doznení rozprávky nám do okien nakukla tma a to bol čas, na ukončenie tohtoročného Večerníčka.

Veríme, že sa Vám táto akcia páčila a tešíme sa na Vás opäť o rok!

Fotografie

16novembra

4.11.2016 DEŇ MATERSKÝCH ŠKÔL NA SLOVENSKU

Autor: p. učiteľka PaedDr. Valéria Volková
4.11.2016 DEŇ MATERSKÝCH ŠKÔL NA SLOVENSKU

4. novembra 2016 sa aj naša materská škola zapojila do osláv pri príležitosti Dňa materských škôl. V dopoludňajších hodinách sme na počesť tohto dňa zrealizovali slávnostný pochod po blízkom okolí MŠ, ktorý bol nevšedný a farebný – veď sa ho zúčastnilo takmer 280 detí z 12 tried, ktoré boli odlíšené vestičkami pestrých farieb.
Počas cesty si veselo spievali a rytmus udávali hrou na detských hudobných nástrojoch, ktoré si zobrali so sebou. Okoloidúcim sme rozdávali letáky, na ktorých boli informácie o tom aký je to deň, kam siaha história predškolskej pedagogiky a pod.
Po príchode na školský dvor sme sa z veľkej a niekoľkoročnej túžby po oplotení našej MŠ pochytali za ruky a vytvorili živú reťaz, ktorou sme chceli aj takýmto spôsobom vyjadriť potrebu oplotenia z mnohých dôvodov.
Dúfame, že aj oslavou Dňa materských škôl zdôrazníme nezastupiteľnosť inštitucionálneho predprimárneho vzdelávania a pomôžeme zvýšiť status materských škôl.

Fotografie

16novembra

18.10.2016 SVETOVÝ DEŇ VÝŽIVY

Autor: Tatiana Daráková - riaditeľka MŠ
18.10.2016 SVETOVÝ DEŇ VÝŽIVY

Každoročne organizuje Mestský úrad Prešov v PKO SVETOVÝ DEŇ VÝŽIVY. Naše kolegyne zo školských jedální pri materských a základných školách pripravujú rôzne pokrmy, ktoré v tento deň prezentujú. Po potešení očí krásou pripravených jedál, pohladením duše vystúpením detí, napokon sa zaradovali aj chuťové bunky. Všetci prítomní ochutnali, z ponúkaných dobrôt. Aj tento rok sa Svetový deň výživy podaril a pripomenul, že stravovať sa dá kvalitne, zdravo, chutne a ešte aj krásne.
Kolegynky z našej školskej jedálne pod vedením jej vedúcej pani Tiny Sabolovej nachystali BANÁN V ČOKOLÁDE a SARDINKOVÚ NÁTIERKU.
Kreativita a šikovnosť zamestnankýň našej kuchyne povýšili nátierku z chutnej a zdravej aj na takmer umelecky stvárnenú. A veru aj organizátorom a ostatným prítomným ulahodilo dielko oku i chuti. Snaha bola aj ocenená CENOU PRIMÁTORKY MESTA PREŠOV.

Fotografie

16novembra

30.9.2016 EUROROZPRÁVKY – prezentácia MŠ Jurkovičova

Autor: Tatiana Daráková - riaditeľka MŠ
EUROROZPRÁVKY – prezentácia MŠ Jurkovičova

Deti 1. triedy sa v minulom školskom roku zapojili do projektu EUROROZPRÁVKY, ktorého autorkou ja naša bývalá kolegyňa pani Mária Zuščinová. Deti a Bc. Ľubica Damankošová a PaedDr. Valéria Volková sa s chuťou pustili do realizácie gréckej rozprávky o Slnečnom dievčatku. Pracovali s rozprávkou od jej prečítania, zreprodukovania, pohybového či dramatického prevedenia, až po výtvarnú realizáciu.
V piatok 30. septembra, sme sa stretli na Mestskom úrade Mesta Prešov s učiteľkami spolutvorcov projektu z MŠ Bajkalská a MŠ Bernolákova, kde sme pre deti mestských materských škôl pripravili predstavenie rozprávok s drobnými aktivitami pre malých i veľkých divákov, ktorí boli takto vtiahnutí aj do gréckej rozprávky Slnečné dievčatko. Deti spoznali príbeh dievčatka Letiky , ktorý prerozprávali pani učiteľka Valika a pani učiteľka Ľubka a spoločne s deťmi putovali veselo i strastiplne cestou, ktorú život pripravil gréckemu dievčatku. Deti sa zapojili do pohybových aktivít, znázorňovali činnosti, odpovedali na otázky a veru si aj zaspievali, pretože aj rozprávka o slnečnom dievčatku skončila, ako inak no predsa šťastlivo.
A tak deti materských škôl Mesta Prešova prežili spolu s nami jedinečné, zábavné, veselé, ale aj napínavé dopoludnie plné radostných, smutných i prekvapivých chvíľ, presne takých, aké nám môže ponúknuť len rozprávka. Nechýbala ani sladká bodka nakoniec pre každého diváka.

Ďakujeme Vám panie učiteľky Valika a Ľubka!

Projekt pokračoval ďalej Vernisážou EUROROZPRÁVKY v budove Slovenského rozhlasu v Bratislave dňa 20.10.2016 a konferenciou EUROROZPRÁVKY dňa 21.10.2016. Privítali sme na týchto podujatiach vzácnych hostí z Mesta Prešov, Ministerstva Školstva, kultúry a športu SR a Európskej komisie. Tešíme sa, že sme sa mohli podieľať na organizácii tohto vydareného výtvarného projektu EUROROZPRÁVKY. Projekt však otvoril zúčastneným deťom a ich učiteľkám bránu do európskych rozprávok, odhalil im informácie o jednotlivých štátoch EÚ, o ľuďoch, prírode, zvykoch, kultúre atd.. Takto sa deti cez rozprávku dostali do krajiny, v ktorej možno nikdy neboli, ale ju spoznali práve realizáciou tohto projektu a prežívali ho spolu s celou materskou školou i rodinou.
„Pozorujte svet okolo seba s rozžiarenými očami, pretože tie najväčšie tajomstvá sa vždy skrývajú na tých najnepravdepodobnejších miestach. Tí, ktorí neveria na zázraky, ich nikdy neuvidia.” (Roald Dahl)

Fotografie

2októbra

ŠKÔLKARI V ŠKOLE

Autor: p. učiteľka B.Miklošková - 11. trieda
ŠKOLKARI V ŠKOLE

V pondelok 26.septembra sa predškoláci z 11. triedy vybrali na návštevu do Základnej školy na Sibírskej ulici.
Za slnečného počasia, v sprievode dobrej nálady sme sa po dlhšej prechádzke ocitli pred "veľkou" školou. Pri vstupe nás ohúrila krásna výzdoba a privítal milý pán riaditeľ, ktorý nás zaviedol do 2.A, kde sme si zvedavo pozreli triedu, pozdravili pani učiteľku a oboznámili sa tým, čo nás v škole čaká. Po úspešnej prehliadke a zoznámení sa s postrelím nás pani učiteľka zo školy pozvala na ďalšiu návštevu, ktorú veľmi radi absolvujeme a tešíme sa, keď nás školáci prídu navštíviť tiež.

Fotografie

22septembra

SPOZNÁVAME NAŠE MESTO A JEHO OKOLIE

Autor: p. učiteľky I. Dzadíková, B.Miklošková - 11. trieda
SPOZNÁVAME NAŠE MESTO A JEHO OKOLIE

Nekončiace sa leto plné slnka nás primälo k myšlienke, vybrať sa na septembrový výlet. Po krátkej úvahe sme sa rozhodli pre LESOPARK pri BORKUTE.
Príprava bola krátka a rýchla. Batôžtek s pitím a malou dobrôtkou sme si pripravili a o chvíľu sme si povedali ide sa. Dobrodružná bola už cesta autobusom, no po chvíli krásny zelený dáždnik z korún stromov, či zurčiaci lesný potôčik a neutíchajúci spev vtáčikov. S niekoľkými lesnými tabuľami, pri ktorých sme sa zastavili a dozvedeli sa čo je les, ako dlho žije strom, že listy nám vyrábajú kyslík ,sme sa dostali do stredu lesa. No pred tým nám pani učiteľky vysvetlili, čo znamenajú lesné značky a ako sa máme v lese správať. Potom sme sa mohli poriadne vyšantiť, občerstviť a poriadne preskúmať lesné rastliny, hmyz, či huby.

A teraz sme už naozajstní turisti! :)

Fotografie

22septembra

AKO SME ZAČALI ŠKOLSKÝ ROK

Autor: p. učiteľky I. Dzadíková, B.Miklošková - 11. trieda
AKO SME ZAČALI ŠKOLSKÝ ROK

Prázdniny splnili svoj účel a my deti z 11. triedy sme sa do našej škôlky k pani učiteľkám vrátili plný zážitkov. Aby sa nám dobre vkročilo do nového už predškolského roku, pripravili a vyzdobili sme si šatne aj triedu. Na privítanie každý z nás napísal do srdiečka svoje meno a pripol ho do veľkého srdca na nástenku na znak lásky, priateľstva, pomoci a vzájomnej pohody medzi nami.

Tak nech sa Vám milí predškoláci vydarí tento školský rok , aby ste sa veľa naučili, vedeli pomáhať, vedeli sa presadiť a boli úspešní vo Vašich ďalších krôčikoch vo veľkej škole a živote.

4septembra

POZVÁNKA NA PLENÁRNE ZASADNUTIE

Autor: Rada rodičov, Vedenie MŠ
POZVÁNKA NA PLENÁRNE ZASADNUTIEVÁŽENÍ RODIČIA!

Srdečne Vás pozývame na

PLENÁRNE ZASADNUTIE

rodičov našich detí v šk. r. 2016/17, ktoré sa bude konať dňa 8. SEPTEMBRA 2016 o 16,00 h. v telocvični materskej školy.
Po jeho skončení sa uskutočnia TRIEDNE AKTÍVY v jednotlivých triedach (2. , 3. , 4. , 6. , 7. , 8. , 10. , 11. a 12. trieda).


Účasť nutná!

22augusta

ČO VAŠE DIEŤA POTREBUJE V MATERSKEJ ŠKOLE?

Autor: Tatiana Daráková - riaditeľka MŠ
ČO VAŠE DIEŤA POTREBUJE V MATERSKEJ ŠKOLE?
Zoznam vecí potrebných k začiatku školského roka.

 • Potvrdenie od lekára, že je dieťa zdravé
 • vhodné prezuvky
 • pohodlné oblečenie
 • náhradné veci v skrinke (spodná bielizeň, ponožky, pančuchy, tričko atď.)
 • pyžamo
 • detská plachta
 • vešiak
 • plastový pohár, zubná kefka
 • plastový pohár na pitný režim
Prosíme rodičov, aby mali deti svoje veci označené menom a priezviskom, minimálne iniciálkami.
Čo sa týka ďalších potrieb pre deti (cvičebné úbory, potreby do sauny), budú rodičia usmerňovaní priebežne učiteľkami v triede, informáciami z plenárnej schôdze, či triednych aktívov.
Prosíme rodičov, aby sledovali oznamy v šatniach na nástenkách.
Ďakujeme!

Zoznam detí v triedach pre školský rok 2016/2017 + variabilný symbol - kliknite tu.

1septembra

Archív článkov šk. roka 2015/2016

kliknite - Archív 2015/2016