O škole

Materská škola Jurkovičova 17, 080 09 Prešov začala prevádzku 1.11.1989 ako spoločné zariadenie jaslí a materskej školy. Po zrušení detských jaslí sa pohyboval počet tried MŠ od 11 do 13 s počtom prijatých detí od 250 do 281. Svojou veľkosťou, počtom tried a počtom detí sa radíme medzi najväčšie materské školy.

Materská škola pozostáva z troch pavilónov s 12 triedami pre deti a z jedného hospodárskeho pavilónu. Ku škole patrí aj rozsiahly, zrekonštruovaný školský dvor a malé parkovisko pre zásobovacie vozidlá.

V pavilóne "A" je päť tried. Dve triedy sú na prízemí (1. a 11. trieda), dve na prvom poschodí (2. a 10. trieda) a jedna na druhom poschodí (3. trieda). Všetky triedy sú rovnakého typu a pozostávajú z dvoch herní, spálne, šatne, umyvárne a toaliet. Súčasťou každej triedy je aj kuchynka na vydávanie stravy.

Pavilón "B" tvoria tri triedy, ktoré majú rovnaké priestorové podmienky ako triedy v pavilóne "A", sú umiestnené nad sebou – prízemie, prvé poschodie, druhé poschodie (4., 5. a 6. trieda).

V pavilóne "C" sú v súčasnosti štyri triedy, dve na prízemí a dve na poschodí (7., 8., 9. a 12.trieda) a telocvičňa školy. Všetky pavilóny sú navzájom prepojené spojovacími chodbami aj s hospodárskym pavilónom, v ktorom je riaditeľňa, zasadacia miestnosť, práčovňa, kancelária ekonómky školy, sauna, a na prízemí kuchyňa a rozvodňa elektroinštalácie.

Od 1.9.2007 je v pavilóne "A" v 2.triede zriadená celotýždenná prevádzka, t. z., že na prípadnú požiadavku rodičov sme schopní reagovať zabezpečením služby pre dieťa aj v priebehu noci.

Veľkosť a rozloženie tried plne rešpektujú vekové osobitosti detí a hrové obdobie dieťaťa. Vo všetkých triedach sú zriadené hrové a pracovné kútiky, ako aj priestor pre spoločné aktivity a individuálne činnosti detí.

Zamestnanci školy

Riaditeľka školy: Tatiana Daráková

Zástupkyňa školy: Danka Veselovská

Pedagogickí zamestnanci:
Andraščíková Adriána / Hojerová Taťána Mgr.
Antlová Barbara
Takáčová Miroslava Mgr.
Tomková Beáta
Vagašská Mária
Vlčková Slavomíra Mgr. / Jančušová Radka Mgr.
Volková Valéria PaedDr.
Pavlovičová Júlia – dopĺňanie úväzku riaditeľky a zástupkyne riaditeľky školy